Srpski mediji: Partizan je ponižen, veću sramotu priredio im je samo Dinamo

•
  •
  •
  •

Partizan je teško poražen stradao kod danskog Nordsjaellanda u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige. Poraz od 5:0 jedan mu je od najtežih u povijesti.

Rezultat je mogao biti još lošiji po Partizan jer je srpska momčad tijekom cijelog susreta bila u opasnosti za primanje novih golova,  a golmana Aleksandar Jovanović je obranio više stopostotnih šansi domaćeg tima.

Martine Frese je već u 11. minuti postigao prvi pogodak domaće momčadi. I to kakav! Frese je opalio s 20-ak metara iskosa i neobranjivo pogodio pored vratara Partizana. Pogodak je vrlo brzo postao viralan na društvenim mrežama, a njime je samo naviješten debakl koji je slijedio.

Sljedeća dva gola pala su s bijele točke. Marcus Ingvartsen je bio precizan u 43. i 68. minuti utakmice. Na 4:0 je povisio Oliver Villadsen u 73. minuti. Konačnih 5:0 postavio je Mihajlo Ilić koji je postigao autogol u 87. minuti.

Iako “petarde” u njegovoj mreži na europskim utakmicama nisu rijetke jer srpski velikan je sada čak 11. put primio pet komada u eurokupovima, srpski mediji ističu da ih je to podsjetilo na posebno bolnu katastrofu.

Blic pod naslovom “Partizan ponižen u Danskoj! Crno-bijeli doživjeli bruku epskih razmjera” podsjeća: “Tako uvjerljiv poraz doživio je još samo tri puta u dugoj i bogatoj povijesti – od Croatije 1997., Videotona 1984. i Juventusa 1961. godine. Nijednom u ovom stoljeću.”

“Debakl u Danskoj oživio duhove iz Zagreba”

Mondo pod naslovom “Debakl u Danskoj oživio duhove iz Zagreba 1997.” piše: “Najbolnija ‘petarda’, ali i jedan od najbolnijih europoraza u klupskoj povijesti je onaj u ljeto 1997. protiv Croatije (današnjeg Dinama) u Zagrebu, 0:5.

U utakmici nabijenoj tenzijom zbog još svježih uspomena na rat i na progon Srba iz Hrvatske, crno-bijeli su otišli na Maksimir poslije pobjede na svom terenu 1:0, koju je donio golom Dragan Isailović.

Međutim, u glavnom gradu Hrvatske sve je pošlo po zlu za srpski tim i to je jedna od najbolnijih uspomena – ne samo Partizana već i srpskog nogometa nakon raspada SFR Jugoslavije.”

Navijači Zvezde tad su su izluđivali navijače Partizna pitanjem:”Coca cola se puni u Zemunu, gdje se puni Partizan”.

D.M. /Foto: Tanjug