Stanišić igrač utakmice u njemačkom derbiju. Zabio je gol, ali nije slavio – video

•

Bavarce je načeo hrvatski reprezentativac Josip Stanišić u 18. minuti, a dokrajčili su ih u drugom poluvremenu Grimaldo i Frimpong. Na vrhu poretka Bayer ima 55 bodova, pet više od drugoplasiranog Bayerna.

Bayer Leverkusen je s 3:0 pobijedio Bayern u derbiju za vrh njemačke Bundeslige igranom u 21. kolu te tako nastavio svoj čudesan niz neporaženosti, koji je sada produljen na čak 31 utakmicu u svim natjecanjima. Momčad Xabija Alonsa ovom se pobjedom odvojila od Bayerna na vrhu tablice na pet bodova.

Prvi gol je djelo hrvatskog braniča Josipa Stanišića. Stanišić već neko vrijeme za Bayer igra sjajno, gotovo kao preporođen jer je napokon dobio šansu odlaskom nekih igrača na Afrički kup nacija. Do pogotka je došao nakon što je na drugoj stativi dočekao jedan snažan centaršut s lijeve strane i zakucao pored nemoćnog Neuera.

Stanišić je u Leverkusenu na posudbi upravo iz Bayerna. Trener Thomas Tuchel zaključio je da za Stanišića nema mjesta u njegovoj momčadi pa je hrvatski branič preselio u Leverkusen do kraja ove sezone.

Sada je baš protiv Bayerna bio igrač utakmice s ocjenom 7.6 prema Sofascoreu.

Drugi pogodak Bayera je zabio Alex Grimaldo nakon što je s Nathanom Tellom odigrao sjajan dupli pas i izbacio iz igre oba stopera Bayerna. Sjurio se u kazneni prostor, otišao malo ulijevo i zabio pored Neuera. Konačnih 3:0 je postavio Jeremie Frimpong u petoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela.

Bayer je i dalje neporažen u svim ovosezonskim natjecanjima, ima 55 bodova i predvodi njemačko prvenstvo. Bayern je drugi s pet bodova manje, dok treći Stuttgart i četvrta Borussia Dortmund imaju po 40 bodova,

Stanišić: Ne zabijam često i htio sam proslaviti, ali iz poštovanja nisam

Stanišić je nakon susreta dao izjave za njemačke medije. “Lijepa pobjeda, ali i čudna. Pogotovo zbog pogotka. Ne zabijam često i htio sam proslaviti, ali iz poštovanja nisam. Drago mi je što sam pomogao momčadi”, rekao je Stanišić.

“Dozvolili smo im jako malo toga. Ne sjećam se situacije u kojoj smo baš bili pod pritiskom. Nismo bez veze trčali, ali smo pritiskali. Znali smo Bayernovu snagu i kako mogu igrati. Igrali smo brzo i pokušavali iskoristiti otvorene prostore. Tko god je na terenu, daje sve od sebe. Oni koji su na klupi, nisu ljutiti. Atmosfera je sjajna”, kazao je hrvatski branič.

“Lijepo je, ali moramo ostati čvrsto na zemlji. Sezona je duga, razlika je samo pet bodova i još se uvijek svašta može dogoditi”, dodao je Stanišić.

D. M. /Foto: Profimedia