Suspendiran sudac koji je oštetio Real, a čeka ga još teža kazna

•
  •
  •
  •

Sudačka komisija kaznila je Jesusa Manzana s dvije utakmice suspenzije do konačne odluke koja će, kako pišu španjolski mediji, vrlo vjerojatno biti još teža.

Valencia i Real Madrid su u ludoj utakmici 27. kola La Lige odigrali 2:2 na Mestalli. Valencia je vodila 2:0 golovima Dura iz 27. i Jaremčuka iz 30. minute, ali su se gosti vratili golovima Viniciusa Juniora u nadoknadi prvog poluvremena te u 76. minuti.

Drama je trajala do samog kraja. Prvo je u 92. minuti sudac dosudio penal za Valenciju nakon što je Duro pao u duelu s dva igrača Reala, da bi na intervenciju VAR-a poništio svoju odluku.

Real je nakon toga krenuo u završni pritisak, a u osmoj minuti nadoknade dogodila se rijetko viđena scena. U jeku Realova napada, kad je Diaz uputio centaršut na peterac, sudac je odsvirao kraj susreta u trernujku kad je lopta putovala prema golu. To nije čula većina igrača Valencije i Reala pa su domaćini, nakon što je Bellingham glavom zabio za 3:2, popadali od šoka po terenu, a gosti počeli slaviti.

No, ubrzo su shvatili da gol neće biti priznat jer je sudac označio kraj susreta pa su bijesni okružili Jesusa Manzana, tražeći od njega da im prizna pogodak. Bellingham je najgore prošao. Nakon što mu nije priznat pobjednički gol dobio direktan crveni karton zbog prigovora

“To je jebeni gol! Lopta je bila u zraku”, vikao je napadač Reala i zbog toga je zaradio crveni karton iako je utakmica već bila završena.

Bez kazne nije prošao ni Manzano. Sudačka komisija Nogometnog saveza Španjolske odredila mu je dvije utakmice suspenzije do konačne odluke koja će, kako pišu španjolski mediji, vrlo vjerojatno biti još teža.

D.M. /Foto: press