VELIKI USPJEH! Petra Marčinko pobjednica Orange Bowla!

•
  •
  •
  •

Hrvatska 16-godišnja tenisačica Petra Marčinko postala je pobjednicom Orange Bowla, jednog od najcjenjenijih turnira na svijetu u kategoriji do 18 godina.

U nedjeljnom je finalu nadigrala 17-godišnju Ruskinju Dianu Šnaider s 3:6, 6:1, 6:3.

Marčinko je sporije ušla u meč, izgubila prvi set, no u nastavku je viđena potpuna dominacija Hrvatice. U drugom setu gubi svega jedna gem, a u odlučujućoj dionici se rezultatski odvaja nakon 2:2 i stiže do svog najvećeg naslova u karijeri.

Zagrepčanka je tako postala druga hrvatska pobjednica ovog turnira sa 75-godišnjom povijesti, koji je 2012. osvojila i Dubrovkinja Ana Konjuh.

Marčinko će imati priliku postati prva tenisačica u povijesti koja će u istoj godini osvojiti dva pobjednička trofeja na Orange Bowlu. Naime, u paru s Ruskinjom Šnaider koju je svladala u pojedinačnom finalu, igrat će i za naslov u konkurenciji parova, a suparnice će im biti sestre Brenda i Linda Fruhvirtova iz Češke.