VIDEO Bayern slavio u derbiju, Ribery sjajnim golom vratio Kovača u borbu za vrh

•

BAYERN je u derbiju 16. kola Bundeslige pobijedio Leipzig 1:0 i tako iskoristio kiks Borussije Dortmund koja je u utorak izgubila u Düsseldorfu 3:1.

Momčad Nike Kovača dugo se mučila s čvrstim Leipzigom, a do pobjede je došla prekrasnim golom Francka Riberyja u 83. minuti. Francuz je lažnjakom povaljao trojicu protivničkih braniča i zakucao loptu u gol. Leipzig je prije toga imao dvije dobre prilike, a Lewandowski je pogodio stativu.

Bayernu je ovo šesta uzastopna prvenstvena pobjeda kojom je došao na samo šest bodova zaostatka za vodećom Borussijom. Bavarci u zadnjem kolu prije zimske pauze sljedećeg vikenda gostuju u Frankfurtu kod Eintrachta.

Na ostalim susretima Leverkusen je u gostima pobijedio Schalke 2:1, a preostale tri utakmice završile su neodlučeno. Freiburg i Hannover odigrali su 1:1, Mainz i Eintracht 2:2, a Werder i Hoffenheim 1:1.

Kramarić je za Hoffenheim odigrao cijelu utakmicu, dok je Rebić za Eintracht ušao u 72. minuti. Junak momčadi iz Frankfurta ponovno je bio Srbin Luka Jović koji je zabio oba gola i izjednačio se s Pacom Alcacerom na prvom mjestu ljestvice strijelaca s 12 golova.