•
  •
  •
  •

Nogometaši Borussije plasirali su se u finale njemačkog kupa. Večeras su u Münchenu pobijedili Bayern boljim izvođenjem jedanaesteraca, ukupni rezultat bio je 3:1!

Bayern je bolje otvorio utakmicu, bio opasniji i to mu se isplatilo u 30. minuti. Lewandowski je dobio loptu u prostor i prebacio vratara, ali je pogodio vratnicu. No, lopta mu se ponovno odbila i u drugom pokušaju bio je uspješniji. Iako je igrao protiv bivšeg kluba, proslavio je pogodak.

Borussia se dizala kako se bližio kraj utakmice i u 75. minuti izjednačio je Aubameyang. U produžetku su gosti ostali s igračem manje jer je Kampl dobio drugi žuti, ali uspjeli su doći do izvođenja kaznenih udaraca u kojima su bili s(p)retniji. Gundogan i Kehl bili su jedini strijelci, dok su svi Bayernovi izvođači promašili, i to na nevjerojatan način!

Prva dvojica izvođača (Lahm i Alonso) poskliznula su se prilikom izvođenja i pucali visoko iznad gola, Götzeu je vratar obranio, a Neuer je pogodio gredu!

Jürgen Klopp na kraju je slavio još jedan ulazak u finale, a tamo će igrati protiv pobjednika utakmice Bielefeld -Wolfsburg koja se igra idući dan.

M. Radev/Foto: Reuters