•
  •
  •
  •

Hrvatska je sjajnom igrom u prvom poluvremenu kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo 2024. izgradila vodstvo majstorskim golom Andreja Kramarića. Vatreni su pred krcatim Poljudom nizali akcije pa na poluvrijeme protiv Walesa mogli otići i s više o jednog gola prednosti.

Momčad Zlatka Dalića je u 45. minuti imala sjajnu šansu. Velška obrana pogriješila je u dodavanju, lopta je stigla u noge Kramariću i Hrvatska je mogla povećati prednost. Krama je loptu poveo prema Wardovu golu, Perišić mu se nudio na lijevoj strani, no odlučio je pucati.

Tukao je silovito, ali visoko preko gola i Perišić je u tom trenutku mislio da je bilo boljih rješenja. Povikao je prema Kramariću, a  profesionalna čitačica s usana je otkrila što je to Perišić točno rekao.

– Je*a te led, idi u k***c, je**te – povikao je  Perišić no strasti su se brzo primirile.

Video  pogledajte OVDJE

Jasno je i zašto je Perišić ovako reagirao. U karijeri nikada nije zabio na Poljudu za Hrvatsku. Protiv Mađarske mu je Luka Modrić dao da izvede penal, ali ga je promašio.

Imao je na utakmici protiv Walesa dvije prigode, ali nije ga išlo. U jednoj je pogodio prečku, u drugoj nije najbolje reagirao.

Na koncu je ta situacija bila skupa. Hrvatska je u 93. minuti, u posljednjoj akciji na utakmici, ostala bez pobjede. Nathan Broadhead, igrač iz engleske treće lige, zabio je za 1-1. Bio je to jedini , ali koban, udaraa Walesa u okvir Likvakovićeva gola.

D.M /Foto: SS Dnevnik.hr