•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je težak poraz u prijateljskoj utakmici u Tallinnu od domaće Estonije izgubivši sa 0:3.

Strijelci za Estoniju bili su Siim Luts (1), Konstantin Vasiljev (81) i Sergei Zenjov (84).Bio je ovo deveti međusobni susret Hrvatske i Estonije i prva pobjeda Estonaca koji su na posljednjoj FIFA-inoj ljestvici bili za čak 103 pozicije slabiji od Hrvata (Hrvatska je 16., a Estonija 119.).

U dosadašnjih osam međusobnih utakmica Hrvatska je svladala Estoniju šest puta primivši ukupno dva gola.

Hrvatsku su u Tallinu od početnog sastava koji je prije četiri dana u Zagrebu pobijedio Ukrajinu predstavljali samo stoperi Domagoj Vida i Matej Mitrović.

Tako izmiješani sastav teško je stradao kod Estonije, koja je ubilježila jednu od najvećih pobjeda u povijesti.

Ništa u igri sastava koji je Čačić izveo u Tallinu nije funkcioniralo, obrana je primila gol već u prvoj minuti, igra je bila nepovezana, a napadači vrlo neraspoloženi. Čačiću je to drugi i najteži poraz otkad vodi Hrvatsku, a najveći tragičar dvoboja ispao je Marko Pjaca, koji se u drugom poluvremenu teško ozlijedio.

Već u 57. sekundi Estonci su poveli nakon što je Mitrović neoprezno izgubio loptu na svojoj polovici, a Siim Luts prošao Leškovića i kroz noge vrataru Kaliniću zabio jedan od najbržih golova koje je Hrvatska ikad primila.

Vrlo šarena hrvatska postava dominirala je nakon primljenoga gola terenom, ali bez opasnosti po estonska vrata sve do 30. minute kada je nabačaj Kramarića pronašao Čopa, no njegov šut glavom je obranio vratar Aksala.

U 40. minuti ogromna prilika za Estonce koji su bili vrlo blizu i drugom golu. Ubačaj Aniera pred gol Toomet je na pet metara dočekao glavom, Kalinić je čudesno obranio, a estonski napadač je odbijenu loptu još jednom uputio kao golu, no Vida je uspio skrenuti u korner.

U sudačkoj nadoknadi i Hrvatska je imala veliku priliku, no udarac Leškovića glavom nakon udarac s kuta Kramarića obranio je vratar Aksalo.

Estonia VS Croatia 3-0 – All Goals & highlights…

U 48. minuti nova prilika Estonaca, lopta je neočekivano došla do Kallastea, čiji udarac brani Kalinić. U 63. minuti teže se ozlijedio Pjaca, koji je nezgodno stao i ozlijedio koljeno, a zamijenio ga je Ćorić.

Hrvatska je nastavila jalovo napadala, a u 81. minuti konkretni Estonci su zabili i drugi gol. Najbolji estonski napadač Vassiljev, koji je ušao u igru šest minuta ranije, primio je loptu na 16 metara i uputio precizan prizemni šut koji Kalinić nije uspio zaustaviti.

Hrvatska se potpuno raspala, pa je u 84. minuti Zenjov ostao sam ispred Kalinića i ispod hrvatskog vratara postigao i treći gol.

U 88. minuti Ćorić je iz blizine pogodio vratnicu, a u 90. minuti ni šut Perišića nije završio u mreži, pa su vatreni ostali i bez počasnoga gola.