•
  •
  •
  •

Nogometaši Dinama uspjeli su pobijediti Hajduk u odličnoj utakmici 31. kola Prve HNL na prepunom Poljudu s 2:1.

HAJDUK : DINAMO 1:2 (Caktaš 25′  / Gavranović 14′, 59′)

Bio je to jedan od najboljih derbija u posljednje vrijeme, donio je vrlo zanimljivo nadmetanje, igralo se u velikom ritmu, napadački, bez zastoja ili nekog komoditeta.

Dinamo je poveo golom Marija Gavranovića u 14. minuti susreta ali je Hajduk također ubrzo došao od izjednačenja (u 25. minuti Caktaš), pa je stvoren dojam da će “bijeli” izvesti preokret, skratiti prednost lidera na dva boda, no Saidova početnička pogreška bila je kobna.

Hajduk se nakon izjednačenja podigao i zadominirao terenom. Do kraja poluvremena imao je nekoliko prilika da povede, ali to nije iskoristio.

U drugom dijelu Hajduk i Dinamo nastavili su s odličnom igrom.

Vidjeli smo dvije prilike Hajduka, u oba navrata je Marko Futacs izvanredno šutirao, a Dominik Livaković još bolje obranio. Te dvije intervencije bile su gotovo nevjerojatne.

No, onda je Ćorić uzvratio (55.), imao je vjerojatno najbolju šansu do tog trenutka, da bi zatim Gavranović zaledio Poljud (59.) – iskoristio je darovnicu Saida i s dva metra gurnuo loptu u mrežu.

I taj gol Dinama pao je poslije izvedenog kornera Dinamovog Romaniste Ante Ćorića.

Do kraja utakmice Hajduk je jurio po izjednačenje, ali nije uspio. Najbliže golu Splićani su bili u 77. minuti, ali je greda spasila Dinamo nakon udarca glavom Gyurcse s desetak metara.

Pokušao je Gyurcso nekoliko puta svladati Livakovića, ali bez uspjeha. Tri četiri zrele prilike, pogođena prečka i odlične obrane Livakovića Hajduk su ostavili bez bodova.

Na kraju je Dinamo spretno i sretno slavio s 2:1, osigurao važna tri boda i praktični gotovo nedostižnih osam bodova.