VIDEO Hajduk se osramotio na Poljudu (0:2) Torcida prijeti batinama, Said nokautirao golmana Gorice

•

Nova sramota Hajduka. Splićani su na Poljudu je pred 11 tisuća gledatelja izgubio 0:2 od Gorice te je nakon četiri kola osmi na ljestvici sa samo dva osvojena boda. Pri kraju utakmice Said je nokautirao gostujućeg vrata Khalinu.

Hajduku je tako sezona gotova već u kolovozu budući da je ispao iz Europe, a teško je i zamisliti scenarij u kojem ovakva momčad može nadoknaditi osam bodova zaostatka za Dinamom i Rijekom.

Trener Hajduka Željko Kopić u najavi utakmice otkrio je kako su mu čelnici kluba poručili da je siguran na klupi, ali teško da su u klubu vjerovali da Hajduk može doživjeti ovakav poraz.

Gorica je utakmicu na Poljudu riješila u prvom dijelu kada je postigla oba pogotka. Vodstvo novom prvoligašu donio je Miya, najbolji igrač utakmice, koji je u 27. minuti iskoristio katastrofalnu reakciju Hajdukovih braniča i rutinski matirao domaćeg vratara.

Desetak minuta kasnije bilo je 0:2. Jairo je naivno napravio penal na Atiemwenu, a Zwolinski sigurno pogodio s bijele točke.

Već tada su navijači na Poljudu izgubili živce pa se čulo skandiranje “dobit ćete batine” i “igrajte pičkice”. Kasnije se s istočne tribine tražio i odlazak uprave kluba, a Torcida je u drugom dijelu nakratko utakmicu prekinula bakljadom.

Na početku drugog poluvremena, u 46. minuti, Goričani su mogli povećati vodstvo, ali je vratar Hajduka Posavec obranio udarce Miye i Nizozemca Joeyja Suka. A u 84. minuti je Atiemwen pogodio vratnicu.

U bezidejnoj i jalovoj igri Hajduka vrijedi izdvojiti pokušaj Ádáma Gyurcsa, koji je u 54. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio gredu, te situaciju iz 82. minute kada je branič gostiju Čagalj umalo postigao autogol, ali je loptu zaustavila vratnica.

Pri kraju utakmice, u 91. minuti,  Said je, u posvemašnjoj nemoći Hajduka, uličarski nokautirao golmana gostiju Khalinu, udarivši ga glavom u glavu i zaradio crveni karton.

Gorica se probila na peto mjesto, ima četiri boda, dok je Hajduk osmi sa dva boda. Susret je odigran na stadionu Poljud pred 5.000 gledatelja, a sudio je Marin Vidulin iz Kanfana