•
  •
  •
  •

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 31. kolu MAXtv Prve lige Lokomotivu kod kuće rezultatom 2:1 te tako vratili treću poziciju na ljestvici koja ih vodi u Europu

Pod vodstvom Harija Vukasa Hajduk se konačno probudio. Nakon trijumfa u Koprivnici, bijeli su na Poljudu ove srijede svladali i najvećeg rivala u borbi za treće mjesto te se tako vratili na pravi kurs u borbi za mjesta koja vode sljedeće sezone u Europu. Splićani nisu odigrali briljantnu utakmicu, no dovoljno da prodube krizu Ivkovićeve momčadi koja već duže vrijeme igra neuvjerljivo.

Bio je to dvoboj u kojem je po jedno poluvrijeme pripalo svakoj ekipi, no domaćinu su na kraju ostala sva tri boda. Hajduk je uraganski otvorio susret, a navijači na Poljudu već su se u 10. minuti imali razloga radovati. Dejan Mezga tada je izbjegao zaleđe i sigurno zabio pokraj Sluge za rano vodstvo splitskog kluba.

Bijeli su nastavili napadati i nizati prilike, a u 28. minuti Mezga je ponovo zabio, ovaj put nakon brzo izvedenog prekida na koji obrana Lokomotive nije dobro reagirala.

Do odmora je uzdrmana Lokomotiva trebala primiti i treći pogodak u 33. minuti, no nakon idealnog ubacivanja Vlašića, Maglica nije uspio zabiti iz blizine, već je loptu poslao preko gola.

U drugom dijelu Lokomotiva se probudila i počela igrati, a nagrada je stigla u 49. minuti kada je bivši hajdukovac Franko Andrijašević zabio glavom nakon kornera i vratio goste u susret.

U završnici utakmice ‘lokosi’ su u pritiskali i u nekoliko navrata bili blizu izjednačenju, no Hajduk je sačuvao svoju prednost. Najviše može žaliti Marić koji je u 76. minuti iz voleja trebao zabiti, no udarac je otišao preko gola. U sudačkoj nadkonadi mogao je bivši klub potpuno dotući i Andrijašević, ali oštar udarac od bloka je otišao izvan okvira gola.

Na ljestvici sada Hajduk ima bod više od Lokomotive i odličnu poziciju u borbi za mjesto u Europi sljedećeg ljeta.