•
  •
  •
  •

Trener Rijeke Matjaž Kek podnio je ostavku na nakon poraza u Gorici 2:1, što je bila šesta utakmica bez pobjede.

Nogometaši Rijeke, prije dvije sezone hrvatski prvaci, u velikoj su krizi. Rijeka je odigrala jako lošu utakmicu. Poveli su iz jedanaesterca u prvom poluvremenu, ali Gorica je odigrala puno bolje u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo slavila.

“Čuo sam se nakon utakmice s predsjednikom Damirom Miškovićem i od ovoga trenutaka više nisam trener Rijeke. Ja sam najodgovorniji za rezultat, a u ovom trenutku treba nešto mijenjati. Ovo ostaje moj klub, hvala svima, ali ja odlazim” , rekao je Kek na presici koju je odmah nakon ove izjave napustio.

Kek je prije utakmice protiv Gorice pozvao na mobilizaciju, ali ona je izgleda kratko trajala. Tada se javno na presici nije složio s Pavičićem koji je rekao da igrači nemaju samopouzdanja te dodao da se svi skupa trebaju zainatiti.

“Ja sada već malo i sam sebe preispitujem i dolazim do zaključka da nije to samo Kek. I drugi sudjeluju u svemu ovome. Koncentriran sam na svaki detalj treninga i na traženje toga da ćemo skupa s igračima i stručnim stožerom izvući ovu situaciju”, rekao je na presici Kek.

Navijači ne žele vidjeti odlazak Slovenca s klube njihovog kluba. Na jednoj od stranica navijača Rijeke, OFC, objavljen je video u kojem se vidi razgovor Keka s navijačima nakon ostavke.

“Oni neka idu ča!”, glasno su uzvikivali neki od navijača, misleći na neke od članova uprave koji su iz godine u godinu mijenjali okosnicu Kekove momčadi.

Nakon Kekove ostravke očekuju se reakcije vodećih ljudi u klubu. Novi list napominje kako je posao sportskog direktora Srećka Juričića također pod znakom pitanja.

Kek je na klupu Riječana stigao u veljači 2013. Vodio je preko 270 utakmica u klubu, a u sezoni 2016/17 osvojio je naslov prvaka, prvi u klupskoj povijesti. S Rijekom je još osvojio i dva kupa, a u trenerskoj karijeri Kek jevodio je nogometnu reprezentaciju Slovenije četiri godine u razdoblju od 2007. do 2011.