•
  •
  •
  •

Nogometaši Barcelone napravili su veliki korak ka finalu Kupa Kralja nakon što su u prvoj utakmici polufinala slavili u Madridu protiv Atletica s 2:1.

Minutažu su dobili i Ivan Rakitić i Šime Vrsaljko, a u glavnim su ulogama bili Luis Suarez i Leo Messi. U prvom poluvremenu Barcelona se poigravala s Atleticom koji je bio smušen, mekan i nepovezan. Barca je bila atraktivna i maštovita, a Messi je diktirao ritam

Luis Suarez zabio je krasan gol nakon solo prodora preko cijelog terena već u 7. minuti, a nakon pola sata igre mrežu je pogodio Lionel Messi i to na spektakularan način.

Mascherano je izborio loptu i gurnuo za Luisa Suareza koji je pojurio s centra, prevario Savića i još dvojicu koji nisu uspjeli pomoći, stigao na 15 metara od vrata i lagano plasirao kraj golmana Moye. Drugi gol u 33. minuti zabio je Messi krasnim šutom sa 23-24 metra. Ljevicom, odbila se lopta od lijeve vratnice.

U drugom poluvremenu Atletico je dodao gas, pojačao agresivnost i utakmica se bitno promijenila. Simeone je ostavio na svlačionici Vrsaljka i uveo Torresa. Luis Enrique je u 58. posve nepotrebno izvukao Rakitića.
Rakitić je bio jako dobar, defenzivno pogotovo, kraj njega nije bilo prolaza za domaćine, ali trener Barcelone valjda ima shemu kako će rasporediti minutažu veznjaka i uveo je čovjeka s klupe (Denis Suarez), iako nije bilo nikakve potrebe za to. Štoviše, dogodilo se da je Barca pala.

U 59. minuti Griezmann je glavom smanjio na 2:1, Godin mu je također dodao glavom, a prije toga Koke je napravio prekršaj na Luisu Suarezu koji nije sviran. Nešto kasnije Griezmann je imao zicer za poravanje, pogodio je u nogu golmana Cillessena. I Gameiro, koji je također pojačao napad, škaricama je zaprijetio, a Torres petom.

Unatoč brojnim napadima, Atletico nije uspio doći do izjednačenja. Uzvrat je za sedam dana na Nou Campu. U drugom polufinalu u četvrtak igraju Celta i Alaves.

MP/foto: Barca