•
  •
  •
  •

Uusretu skupine 1 kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2019. godine, hrvatska U-21 reprezentacija je u Varaždinu velikim preokretom u sudačkoj nadoknadi pobijedila čvrstu Bjelorusiju sa 2:1 (0:1).

Hrvatska je otvorila kvalifikacije pobjedom u Moldaviji 3:0, a nove bodove je osvojila varaždinskom pobjedom protiv Bjelorusije do koje je stigla pogocima u posljednje dvije minute sučevog dodanog vremena.

U junake teško izborene pobjede prometnuli su se Lorenco Šimić i Filip Benković, nakon što je Bahar u 48. minuti nakon udarca iz kuta svladao Posavca i doveo Bjelorusiju u vodstvo.

Gosti su imali tri boda u džepu sve do treće minute sučevog vremena, kad je na jedan ubačaj spretno reagirao Lorenco Šimić i glavom prebacio istrčalog bjeloruskog vratara. Tri minute poslije, u posljednjoj akciji na utakmici, Andrija Balić je ubacio na drugu vratnicu, gdje je najviši u skoku bio Filip Benković i pogodio za nesvakidašnji preokret i nova tri boda mladih hrvatskih reprezentativaca.

U drugoj utakmici u skupini Grčka je slavila sa 2:0 na gostovanju u Moldaviji. Na ljestvici skupine s maksimalnih devet bodova iz tri utakmice vodi Grčka. Hrvatska je druga s maksimalnih šest bodova iz dva nastupa.

Bjelorusija je treća sa četiri boda iz četiri utakmice, koliko ih je odigrala i Moldavija, a skupila tri boda. Peta je Češka s jednim bodom iz jednog dvoboja, a posljednji San Marino bez bodova iz dva nastupa.

U idućem dvoboju odabranici Nenada Gračana će 9. listopada ugostiti Češku, također u Varaždinu.

U-21: HRVATSKA – BJELORUSIJA 2:1 (0:0)