•
  •
  •
  •

Na današnji dan, prije točno pet godina Robin Van Persie zabio je u utakmici između Nizozemske i Španjolske na Svjetskom prvenstvu u Brazilu (5-1) jedan od najljepših golova glavom u povijesti nogometa.

Iako je najboljim golom prvenstva službeno je na kraju proglašen volej Jamesa Rodrigueza u utakmici između Kolumbije i Urugvaja, pogodak Robin Van Persieja obilježio je Svjetsko prvenstvo i za mnoge je najupečatljiviji trenutak u Brazilu.

Gol pao je u 44. minuti utakmice prvog kola skupine B u kojoj su Nizozemci nakon preokreta razbili aktualne svjetske prvake.

Spominjalo se da je gol postignut iz zaleđa, no o tome nema ni govora. To navode samo oni koji o nogometnu malo znaju. Ili se žele praviti važni jer imaju drugačije mišljenje od ostalih.

Nizozemska je kasnije dogurala do polufinala u kojem je nakon raspucavanja poražena od Argentine. U utakmici za treće mjesto pobijedili su Brazil 3-0.

Prvenstvo je osvojila Njemačke nakon što je u finalnom dvoboju na Maracani u Rio de Janeiru nakon produžetaka pobijedila Argentinu 1-0. Gol odluke postigao je Mario Goetze u 113. minuti.