VIDEO Nevjerojatna pogreška Borjana, poklonio je gol Maroku

•
  •
  •
  •

U drugoj utakmici skupine F između Kanade i Maroka, poveli su Marokanci već u petoj minuti. Zabio je Hakim Ziyech nakon katarstofalne greške Milana Borjana, vratara Kanade.

Marokanci su tako osigurali prvo mjesto u skupini F sa sedam bodova. Pobijedili su još Belgiju te remizirali s Hrvatskom, koja prolazi u osminu finala kao drugoplasirana. Kanađani su u susret protiv Maroka ušli bez šansi za prolazak.

Prvi gol Maroka bio je nevjerojatan poklon kanadskog vratara Milana Borjana koji je izašao s gola, uputio se u nepoznato te poslužio Ziyecha kojemu nije bilo teško zabiti na prazna vrata.

Marokanci su  u 23. minuti vodili 2:0, strijelac je bio En-Nesyri. Hakimi je uputio loptu prema centarforu Maroka, a stoperi Kanade katastrofalno su reagirali na nju. En-Nesyri je stigao i lako zabio u prvi kut Borjanovog gola.

⇒ VIDEO MOŽETE POGLEDATI  OVDJE

U drugom poluvremenu Kanađani su bili bolji, stvorili su nekoliko prilika, a Marokanci su se gotovo cijelo vrijeme branili sa svim igračima iza lopte, no gol nisu postigli i Markoko je zadržao prvo mjesto.

Zoran Zekić na poluvremenu utakmice je komentirao veliki kiks Borjana:

“Osim idiotskih izjava, oprostite mi ali to moram reći, ovim je pokazao da je ozbiljan problem za vlastitu ekipu. Kad se bavi nekim izvangometnim temama ne može se posveti igri i događaju se ovakvi  gafovi. Time unosi nesigurnost  obranu i moj dojam je da bi Kanada bila bolja bez golmana nego s njim. Da njega nema netko  drugi bi išao na tu loptu.

Osim velike gluposti kod prvog gola i drugi ide na njegovu dušu. Kiks igrač i gubitak za ekipu”, kazao je Zekić.