•
  •
  •
  •

Niko Kovač je teškoj situaciji i velikoj krizi. Njegov Bayern je izgubio na Allianz Areni od Borussije Mönchengladbach s 0:3 u sedmom kolu Bundeslige te njemački prvak sada ima četiri boda manje od vodeće Borussije Dortmund.

Hrvatski trener poslije odličnog starta u sezoni nije uspio pobijediti ni u četvrtoj utakmici zaredom, uz po dva remija (kod kuće s Augsburgom i Ajaxom) i poraza kod Herthe i sada od Mönchengladbacha. Zbog toga je pod velikim pritiskom, a u momčad ne vlada dobra atmosfera te igrači sve više okreću leđa bivšem izborniku Hrvatske.

Prvo je Alassane Plea prekrasno pogodio donji desni kut s ruba šesnaesterca u 10. minuti za vodstvo gostiju. Potom je Lars Stindl u 16. minuti iskoristio pogrešku protivničke obrane te utišao tribine za 2:0.

U 88. minuti Patrick Hermann, koji je nakon kornera primio loptu, postigao je gol za 3:0. Sudac Frank Willenborg provjeravao je VAR zbog mogućeg igranja rukom, no nakon pregledane snimke samo je potvrdio svoju odluku.

Kovač je sjajno krenuo u sezonu, vezao sedam uzastopnih pobjeda i osvojio njemački Kup protiv svoje bivše ekipe Eintrachta (5:0) u velikom stilu. Sve je izgledalo jako dobro do utakmice s Augsburgom (1:1), a tri dana kasnije stigao bolan poraz u Berlinu od Herthe (2:0).

Upalili su se alarmi u redovima aktualnog prvaka, a Kovač nije uspio popraviti stanje ni u Ligi prvaka gdje je pred svojim navijačima ponovno remizirao (1:1) s Ajaxom. Pritisak je postao sve veći, a u javnost su nezadovoljstvo iznijeli i sami igrači, dok je bivši hrvatski izbornik dobio kritike i od klupskih čelnika.

Danas su svi protiv Mönchengladbacha očkivali pravi Bayern, završilo je s nestvarnih 0:3 pa je trenerska pozicija Nike kovača ozbiljno uzdrmana.