•
  •
  •
  •

Maroko je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva pobijedio Portugal 1:0.  Marokanci slavili su golom Youssefa En-Nesyrija u 42. minuti. Taj gol bio je dovoljan da Portugal ispadne na katarskom Mundijalu te da Maroko postane prva afrička reprezentacija u povijesti koja je uspjela izboriti polufinale Svjetskog prvenstva.

Ronaldo je nakon poraza od Maroka zaplakao, svjestan da je njegova reprezentacija propustila veliku priliku u borbi za medalju.

Za Ronalda(37) ovo je bio 195. nastup za Portugal od 2003. godine, i vjerojatno bposljednja utakmica  na svjetskim prvenstvima.

Najiskusniji Portugalac Pepe (39) pak ogorčen je činjenicom da je tu utakmicu sudio Argentinac Facundo Tello.

“Nedopustivo je da nam je sudio Argentinac nakon onoga što se dogodilo jučer, nakon što se Messi bunio. Poslije ovoga što sam vidio danas… Dajte onda Argentini titulu”, izjavio je Pepe nakon utakmice pa dodao:

“Ne kažem da smo izgubili zbog suđenja, ali koliko smo igrali u drugom poluvremenu? Njihov vratar je stalno odugovlačio, a igralo se samo osam minuta nadoknade.”

Argentina je jučer na  penale prošla Nizozemsku i plasirala se u polufinale SP-a, a njeni igrači bili su nezadovoljni suđenjem španjolskog suca Lahoza.

Messi je za njega rekao da “nije na ovoj razini”, dok ga je vratar Emiliano Martinez nazvao “najgorim sucem turnira”.

Megy M. /Foto: Twitter