HAJDUK – DINAMO 0:1 Gavranović odlučio derbi, Caktašu crveni karton – video

•
  •
  •
  •

U susretu 27. kola Prve HNL Dinamo je u Splitu svladao Hajduk sa 1:0 (1:0). Strijelac jedinog gola bio je Gavranović u 26. minuti, a tragičar utakmice je Mijo Caktaš koji je u 77. minuti dobio izravni crveni karton.

HAJDUK – DINAMO 0:1 (Gavranović 26′)

Utakmica je odigrana pred 26.500 gledatelja na Poljudu.

HAJDUK (4-3-1-2): Posavec – Juranović (od 46. Ivanovski), Ismajli, Lopez, Bradarić – Jradi (od 66. Sahiti), Nejašmić (od 86 Jurić), Hamza – Caktaš – Tudor, Jairo. TRENER: Siniša Oreščanin.

DINAMO (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Gojak, Šunjić – Kadzior (od 62. Moro), Olmo, Oršić (od 83. Šitum) – Gavranović (od 74. Petković). TRENER: Nenad Bjelica.

Velika proljetna serija neporaženog Hajduka prekinuta je u derbiju, Dinamo je još jednom slavio na Poljudu potvrdivši da je i u drugom dijelu sezone najbolja momčad lige.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 6. minuti kada je na 17 metara od vratiju Dinama srušen Jairo. Slobodni udarac izveo je Mijo Caktaš, a na loptu odbijenu od obrambenog zida Modrih krenuli su Tudor i Oršić.

Pao je napadač Hajduka u tom dvoboju, tražili su Bijeli kazneni udarac, ali Batinić je bio blizu mjesta događaja i pokazao je da se igra nastavi ubacivanjem za Livakovića.

Dinamo je zaprijetio preko Oršića četiri minute kasnije. Pobjegao je po lijevoj strani, sjurio se prema vratima Posavca, ali njegov udarac sa 12 metara iskosa prošao je pored lijeve vratnice.

Aktivniji je bio Hajduk, pokušavali su Bijeli loptama u prostor pronaći Caktaša, a jedan takav prolaz kroz zadnju liniju Modrih u zadnji trenutak pred vratima Livakovića blokirao je Teophile u 20. minuti.

Zatim je iz kornera glavom preko vratiju pucao Jairo. Hajdukovci su potisnuli Dinamo, igralo se na polovici Modrih, ali što to vrijedi Bijelima kada su gosti poveli iz jednog naizgled bezopasnog prekida, iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti.

Hajduk je većim dijelom utakmice bio bolja momčad, ali nije uspio stvoriti nijednu pravu priliku za gol. Najbolju je imao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Lopez glavom nakon ubačaja iz kuta pucao pored gola.

Dinamo je uglavnom igrao na kontranapade i nekoliko puta je zaprijetio iz brzih proigravanja, ali napadači gostiju nisu bili precizni

Poljud zviždao Torcidi koja je zapalila dio tribine

Torcida je ponovno imala svoj šou. Nakon sjajne koreografije, veći dio prvog poluvremena vrijeđala je goste. Na startu drugog zaradila je zvižduke ostatka stadiona kada je pobacala baklje na teren i usput zapalila dio sjeverne tribine.

Vodeći Dinamo sada ima 67 bodova, 17 više od druge Rijeke, dok je Hajduk peti sa 43 boda, jednim manje od četvrte Lokomotive, a tri manje od trećeg Osijeka.