DERBI BEZ GOLOVA Vratar Kalinić i vratnice spasili Hajduk! Jefferson propustio šokirati Dinamo!

•

Hajduku je poništen gol zbog sumnjivog zaleđa, a spasili su ga vratnica, greda i vratar Kalinić.

Najveći hrvatski derbi između Dinama i Hajduka završio je bez golova. Dinamo nakon 11 odigranih kola ima šest bodova zaostatka iza Rijeke, a ispred Modrih na drugom mjestu je Osijek. Na Dinamovo klupi je Bugarin, na Hajdukovoj Slovenac, a na sjeveru su ponovno bili Bad Blue Boysi.

Iako su mreže mirovale, derbi je bio zanimljiv, a svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme.

Dinamo je bio puno bolji u prvih 45 minuta, kada je imao nekoliko vrlo dobrih prilika za vodstvo. U prvih pola sata najopasniji igrač za Hajdukov gol bio je kapetan Domagoj Antolić, da bi u samoj završnici veliku šansu imao Junior Fernandes.

Antolić je četiri-pet puta pucao s ruba kaznenog prostora, a dva najbolja udarca izveo je u 30., odnosno 35. minuti. U prvoj situaciji Machado je odlično prošao kroz sredinu i dodao Antoliću, no njegov udarac s 15-ak metara iskosa s desne strane uspio je obraniti Lovre Kalinić, dok je u drugoj situaciji Antolić ponovno dobio loptu od Machada, potom se okrenuo i snažno zapucao s 14 metara iskosa s lijeve strane. Ovaj put lopta se odbila od prečke, a u nastavku akcije ponovno je došla do Antolića, koji je promašio vrata.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Soudani je lijepo centrirao, Fernandes je bio najviši u skoku, no njegov je udarac glavom s pet metara bravurozno obranio Kalinić.

Fernandes je i na početku nastavka dobro pucao glavom nakon kornera u 53. minuti,  taj je pokušaj zaustavila vratnica.

Dvije minute kasnije prvu veliku priliku za Hajduk imao je Hamza Barry, koji je ušao na poluvremenu, ali njegov udarac s 10-ak metara odlično je zaustavio Livaković.

Priliku utakmice gosti su imali u 78. minuti, udarac Memolle s 30-ak metara zapeo je u bloku, a lopta je potom pala pred Jeffersona, koji je bio posev neometan i nišanio je otprilike s bijele točke, ali je za malo promašio vrata.

Doslovno u posljednjoj sekundi utakmice Dinamo je mogao postići pobjednički pogodak, Antolić je projurio po desnom krilu i pronašao Henriqueza, ali njegov udarac sa šest metara sjajno je zaustavio igrač utakmice Kalinić.

Pred 7.000 gledatelja na stadionu u Maksimiru sudio je Bebek iz Rijeke.

Ovakvim raspletom Dinamo je ostao treći na ljestvici s 23 boda, a Hajduk četvrti s 21 bodom. Vodeća Rijeka ima 29 bodova, dok je Osijek ostao drugi s 24 boda.

Početne postave:

DINAMO – Livaković, Stojanović, Sigali, Benković, Pivarić, Jonas, Antolić, Fernandes, Machado, Soudani, Hodžić

HAJDUK – Kalinić, Ismajli, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas, Jefferson, Kožulj, Vlašić, Said, Ohandza.

Već dugo ove momčadi u derbi nisu ulazile s treće i četvrte pozicije na ljestvici. Vodeća je Rijeka s 29 bodova, drugi je Osijek, najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva s 24 boda, a slijede Dinamo (22) i Hajduk (20).

U prvom dvoboju Hajduka i Dinama ove sezone, u drugom kolu 10. kolovoza, Modri su “projurilii” Poljudom slavivši s uvjerljivih 4:0. No, u ovom susretu svi očekuju puno veću neizvjesnost. Hajduk u Zagreb stiže pun samopouzdanja i nada se da bi nakon osam godina konačno mogao do pobjede na Maksimiru. dok je Dinamo “poljuljan” nakon teškog poraza u Ligi prvaka od Juventusa.