SPORTSKI USPJEH: HEP-ovci drugi na B2B utrci u Zagrebu

•
  •
  •

HRVATSKA elektroprivreda je nacionalna kompanija koja je od svog osnutka usmjerena podržavanju hrvatske umjetnosti, sporta i kulturne baštine. S obzirom da je sport najveći promotor Hrvatske u svijetu, HEP tradicionalno podupire niz sportova, sportaša i sportskih događanja, ali i unutar tvrtke potiče stvaralačku energiju i sportski duh.

HEP se ponosi činjenicom da brojni njegovi zaposlenici kao sportaši amateri godinama ostvaruju zavidne rezultate u svojim kategorijama, a među njima se posebno ističu HEP-ovi trkači.

Nakon prošlogodišnje utrke u Maksimiru, B2B run utrka ove godine imala je svoja četiri izdanja, Split, Rijeka, Osijek i Zagreb. Hepovac Zdravko Jadrijev kaže kako je primijetio da je prošle godine u Maksimiru bilo preko 1000 ljudi, pa mu je bilo žao što ekipa HEP-a nije nastupila.

hep-ovci-postolje

Sretni i veseli HEP-ovci na postolju

Na inicijativu kolege Jakova Bočine, inače bivšeg veslača okupio je ekipu od nekoliko trkača, te su 19. svibnja nastupili na utrci u Splitu. Ekipa HEP ODS-a predvođena kapetanom Jadrijevim, a u sastavu Hrvoje Jelić, Ante Mamić, Sani Mardešić, Tonći Lazarušić I Jakov Bočina u ekipnoj konkurenciji velikih tvrtki osvojila je peto mjesto, dok je Jadrijev u pojedinačnoj konkurenciji bio treći.

Sljedeća postaja bila je Rijeka, a utrka se održavala 2. lipnja. Ondje je nastupila četvorka Jadrijev, Jelić, Mamić i Mardešić. U ekipnom dijelu osvojili su treće mjesto, dok se Jadrijev popeo na najviše postolje u pojedinačnoj konkurenciji.

Već za utrku u Osijeku, 30. lipnja Jadrijevu se javilo još nekoliko trkača sa željom da nastupe. Poznati maratonac Ivan Stanić iz TE Plomin, koji u nogama ima 86 istrčanih maratona, te je prvi Hrvat koji je istrčao World Marathon Majors. Renata Novosel inače viceprvakinja svijeta među veterankama u skoku u dalj, te bivši nogometaši Ante Šoštarić i Ivan Rolj iz Osijeka.

Osnažena ekipa pobijedila je u konkurenciji velikih tvrtki, dok su Jadrijev i Stanić osvojili drugo odnosno treće mjesto u pojedinačnoj konkurenciji. Kao šlag na torti došla je posljednja utrka u Zagrebu 15. rujna na kojoj je nastupilo 3100 natjecatelja iz 206 tvrtki diljem Hrvatske. HEP ODS nastupio je sa 17 predstavnika, te su osvojili drugo mjesto. U Zagrebu su se ekipi pridružili Ivana Alerić, Mirela Požgaj i Domagoj Puzak, Marko Lacković, Tihana Petak, Ivana Belas i Mario Drenški.

„Opravdali smo ulogu favorita i zbog toga smo sretni. Drugo mjesto je odličan rezultat. Pobijedili su nas ponajbolji hrvatski atletičari, ljudi koji nastupaju po svijetu i ostvaruju velike rezultate. Ovo je stvarno veliko ostvarenje, a vjerujem da HEP ima još jako dobrih trkača koji nam se mogu pridružiti u budućnosti“, rekao je kapetan ekipe Zdravko Jadrijev, dok je Renata Novosel dodala:

„Ovo baš nije moja disciplina jer ne treniram duge pruge. Zadovoljna sam što sam istrčala utrku i što mi nije bilo preteško. Staza je bila dobro postavljena. Sudjelovala sam i u Osijeku, tamo je bilo manje ljudi, ali trčali smo uz rijeku što je predivan osjećaj. Jako volim ovakva druženja, nadam se da će ih biti i u budućnosti“.

Valja istaknuti da su od hepovaca samo Zdravko Jadrijev i Ante Mamić nastupili na sve četiri utrke. Najmlađi sudionik bio je Marko Lacković s 26 godina, dok je najstariji Sani Mardešić s 52. Svi u ekipi ističu kako ovakvi događaji izazivaju samo pozitivne emocije, ljudi se brzo zbliže i stvaraju se nova poznanstva.

„Imamo ideju da osnujemo društvo koje će se baviti isključivo trčanjem. U planu je da organiziramo zajedničke treninge i da sudjelujemo i na drugim utrkama“, zaključio je Jadrijev.

Organizatori utrke ponosni su na velik broj sudionika, te su se zahvalili svima koji su prepoznali važnost sportskih aktivnosti za poslovni uspjeh.

Nadamo se da će i sljedeće godine biti ovakvih druženja, te da će ovi sjajni rezultati potaknuti i ostale zaposlenike HEP-a da se bave sportom, jer kako se kaže „U zdravom tijelu, zdrav duh“.