MANCHESTER CITY – DINAMO 2:0 Modri su hrabro pali u Manchesteru

•
  •
  •
  •

Nogometaši Dinama poraženi su u 2. kolu skupine C Lige prvaka u gostima kod Manchester Citya s 2-0 (0-0). Dinamo nije imao izrazitu šansu na utakmici, a engleski prvak se jako ispromašivao, pogotovu u prvom dijelu.

Hrabri Dinamo znalački se branio sve do 66. minute kada je gol za City postigao Raheem Sterling nakon dodavanja Ryada Mahreza, a na 2-0 je povećao 19-godišnji Phil Foden u petoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo nije imao izrazitu šansu na utakmici, a engleski prvak se jako ispromašivao, pogotovu u prvom dijelu.

Hrvatski prvak je pružio dobar otpor moćnome Cityu, čija momčad vrijedi 12 puta više od Dinamove, a taj otpor obećava pred sljedeće susrete u skupini.

Nenad Bjelica je ponovno utakmicu počeo s tri stopera, kao i protiv Atalante, a Pep Guardiola je u posljednji trenutak ostao bez ozlijeđenoga Kevina de Bruynea.

Dinamo je uspio u naumu da izdrži bez rano primljenoga gola na Etihadu, a kombinacija sreće, dobrih obrana Livakovića i neučinkovitosti napadača Citya, hrvatski prvak je na odmor otišao s 0-0. U 13. minuti Aguero izlazi sam ispred Livakovića, a Dinamov vratar brani njegov pokušaj, a u 18. minuti Zagrepčani upućuju prvi udarac u okvir gola Citya – Dilaverov udarac glavom lako brani Ederson.

City je u 22. minuti propustio veliku priliku – udarac Gundogana zaustavila je greda, a dvije minute kasnije David Silva promašuje sa svega četiri-pet metara udaljenosti od gola. Unatoč velikoj nadmoći u prilikama i posjedu, City nije uspio zabiti u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo bez golova.

Dinamova obrana dobro je započela i drugo poluvrijeme, branili su se odlično sve do 66. minute, kada je zabio Sterling, koji je ušao u igru 13 minuta ranije. Mahrez je prošao Stojanovića na desnoj strani i ubacio loptu koju je Sterling s pet metara zakucao pod gredu.

U 76. minuti Bjelica vuče hrabar potez i vadi stopera Theophilea, a ubacuje Gavranovića. U 79. minuti Aguero iz izgledne prilike puca tik pored vratnice, a u 82. minuti došlo je do provjere VAR-om mogućeg penala za City kada je Perić nagazio Aguera, ali su suci odlučili da nema prekršaja.

I kada se očekivao kraj, u petoj minuti sudačke nadoknade, doslovce u zadniim sekundama, na 2-0 povećao je preciznim šutem u sami lijevi kut Phil Foden, koji je kao i prvi strijelac i dodavač kod drugoga gola Sterling, ušao s klupe.

Ranije su u ovoj skupini nogometaši Šahtara osvojili sva tri boda kao gosti pobijedivši sa 2-1 Atalantu. Pobjednički pogodak za Ukrajince na stadionu San Siro u Milanu postigao je Izraelac Manor Solomon u posljednjoj akciji na utakmici. Atalanta je povela u 28. minuti golom Duvana Zapate, a izjednačio je Junior Moraes u 41. minuti.

Momčad iz Bergama je u 16. minuti propustila realizirati kazneni udarac, kad je Pjatov obranio Iličićev pokušaj.Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta za Atalantu i bio jedan od boljih pojedinaca.

U 3. kolu Dinamo gostuje kod Šahtara 22. listopada, a City dočekuje Atalantu.

MANCHESTER CITY – DINAMO ZAGREB 2-0

Pred 41.000 gledatelja na stadionu Etihad sudio je Gozubuyuk iz Nizozemske.

Strijelci: 1-0 Sterling (66), 2-0 Foden (90+5)

MANCHESTER CITY: Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Mendy – B. Silva (Sterling, 53), Rodri, D. Silva (Foden, 90+1)- Mahrez, Agüero (Jesus, 89)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile (Gavranović, 76), Dilaver, Perić, Leovac – Moro, Ademi, Olmo – Oršić (Gojak, 62), Petković (Atiemwen, 83)