Kći Billa Clintona istrčala Njujorški maraton, na cilju ju dočekali roditelji

•
  •
  •
  •

Održan je 50. jubilarni maraton u  New Yorku, prva utrka nakon početka pandemije, na kojem je zbog pandemija broj  trkača bio ogrničen na  33.000. Maraton je 2020. otkazan je zbog pandemije koronavirusa. Natjecatelji su startali u pet različitih termina, kako bi se smanjila gužva na stazi.

Kao i svake godine, među njima je bilo mnogo istaknutih osoba. Među poznatim trkačima bili su bivši profesionalni sportaši i osvajači olimpijskih medalja u drugim sportovima, TV zvijezde, glazbenici i drugi.

Jedna od njih bila je i Chelsea Clinton, kći nekadašnjeg američkog predsednika Billa Clinton i Hillary Clinton.-Chelsea je snimljena u pratnji roditelja nakon što je prošla ciljem. Chelsea Clinton ima 40 godina, udana je i majka troje djece

Bivša prva kći nije se pojavila u službenim rezultatima – prijavila se pod  pseudonimom – ali prema New York Road Runnersima  istrčala je ispod granice od četiri sata, završivši za 3:59:09. Na cilju su je dočekali roditelji, bivši predsjednik Bill Clinton i Hillary Clinton.

Pedeseti po redu Njujorški maraton osvojili su trkači iz Kenije, Albert Korir pobijedio u muškoj utrci, a Peres Jepchirchir u ženskoj konkurenciji.

Korir, koji je bio drugi u utrci 2019., završio je za 2 sata, 8 minuta i 22 sekunde, a Jepchirchir je dotrčala za 2 sata, 22 minute i 39 sekundi, prema New York Road Runnersima.

Oko 30.000 ljudi bilo je prijavljeno za sudjelovanje na današnjem njujorškom maratonu, koji prolazie kroz pet gradskih četvrti: Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan. Utrka počinje na Staten Islandu, a završava u Central Parku.

Maratonska staza službeno je dugačka 42,195 kilometara, koliko je odobrila Svjetska atletika federacija