KAOS NA TERENU: Srbin dobio šamarčinu, u njegovu obranu skočio Hrvat – video

•
  •
  •
  •

Ružne scene stižu s utakmice Marseillea i Montpelliera u sklopu francuskog nogometnog prvenstva. Igrale su se posljednje minute, a rezultat je bio 1:1.

Gosti su poveli u 17. minuti autogolom braniča Boune Sarra, a izjednačenje Marseilleu donio je Valère Germain u 74. minuti.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car ovaj puta nije bio u početnoj postavi Marseillea, ali je ipak ušao u igru u 8. minuti jer se ozlijedio Španjolac Alvaro.

No, u 90. minuti Ćaleta-Car je u središtu pozornosti, a nemile scene dogodile su se na kraju derbija južne Francuske.

Igrač Marseillea Nemanja Radonjić , inače reprezentativac Srbije, primio je loptu i krenuo u brzi kontranapad, ali ga je za dres povlačio Jordan Ferri koji je time isprovocirao srpskog igrača. Nezadovoljan ponašanjem suparnika Radonjić je krenuo mahati rukama, a potom i dobacivati Ferriju kojem se to očito nije svidjelo te je Radonjiću opalio šamar.

U tom su mu trenutku u pomoć priskočio Hrvat Duje Ćaleta-Car, odmah je nasrnuo na Ferrija zgrabivši ga za glavu, no Šibenčanin se izvukao bez isključenja.

Situaciju smirivali Srbin Mihailo Ristić iz Montpelliera i Damian Le Tallec, bivši igrač Crvene zvezde.

Video možete pogledati OVDJE

Sudac Delerue je na utakmici Marseillea i Montpelliera pokazao čak tri crvena kartona. Jedan je dobio već spomenuti Ferri zbog svog nesportskog ponašanja, ali i igrač Marseillea Boubacar Kamara, a minutu nakon tog incidenta igru je napustio i Dimitri Payet zbog prekršaja i prigovora.

Duje Ćaleta-Car, hrvatski stoper koji je ovog ljeta otkazao nastup za mladu reprezentaciju tvrdeći da ga ne puštaju iz kluba.  Tadašnji izbornik Nenad Gračan rekao je kako to nije razlog, a Ćaleta-Car je nedavno poručio kako Gračan laže.

Izbornik Dalić nakon toga Ćaleti-Caru nije dao ni minutu u utakmicama protiv Walesa u Osijeku te protiv Tunisa u Varaždinu, a za utakmice protiv Slovačke i Azerbajdžana nije ga ni pozvao u nacionalnu momčad.

Nakon ovako iskazana ratoborosti i agresivnosti možda Dalić promijeni odluku.