Braća Sinković osvojila svoje drugo olimpijsko zlato

•
  •
  •
  •

Braća Sinković osvojila su svoje drugo olimpijsko zlato. Hrvatski dvojac vodio je od početka do kraja

Braća Valent i Martin Sinković pobjedom u dvojcu na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojili su svoje drugo i 13. zlatno hrvatsko odličje na ljetnim Igrama

Braća Sinković su do svog drugog olimpijskog zlata stigli na dominantan način vodeći praktički od prvog do posljednjeg metra finala. Nakon 500 metara imali su 1.16 sekundi prednosti ispred drugih Danaca, a više od dvije sekunde od ostale četiri posade.

Na polovici utrke Sinkovići su već bili dužinu čamca ispred prvih pratitelja Rumunja i Danaca, a tu su prednost držali sve do posljednjih 200-tinjak metara.

Ciljem su prošli s 1.29 sekundi prednosti u odnosu na srebrne Rumunje Mariusa Cozmiuca i Cipriana Tudose, odnosno s 4.59 sekundi u odnosu na brončane Dance Frederica Vystavela i Joachima Suttona.

Ovo je drugo zlato za Hrvatsku u Tokiju, tri dana nakon što je tekvandoašica Matea Jelić bila najbolja u kategoriji do 67 kilograma.

Do sada su najuspješnije bile OI u Rio de Janeiru na kojima su hrvatski sportaši osvojili pet zlatnih medalja, dok su OI u Barceloni (1992) i Pekingu (2008) jedine prošle bez zlata