Francuska izbacila Englesku, Harry Kane promašio penal za produžetke

•
  •
  •
  •

Francuska je posljednji polufinalist Svjetskog prvenstva u Kataru. Branitelji naslova su svladali Engleze 2:1 i tako izborili ogled s Marokom, koji će se igrati u srijedu od 20 sati.

Golove za Francuze zabili su Aurelien Tchouameni i Oliver Giroud, dok je za Engleze iz penala pogodio Harry Kane, ali je nakon toga  promašio jedanaesterac.

Francuzi su poveli u ranoj fazi utakmice. Izvrstan gol u 17. minuti zabio je Tchouameni. Griezmann mu je dodao loptu, a Realov veznjak potegnuo je iz koraka s 20-ak metara. Bio je to i precizan i snažan udarac koji engleski vratar Pickford nije uspio dohvatiti.

Englezi su imali odličnu priliku preko Kanea u 22. minuti, no zaustavio ga je Lloris. Tri minute kasnije, provjeravao se mogući kazneni udarac na Kaneu, no u VAR sobi su  prosudili da se prekršaj dogodio izvan šesnaesterca.

Kane izjednačio iz penala

Engleska je odlično ušla u drugo poluvrijeme te je već u 47. minuti Lloris iščupao Francusku nakon sjajnog udarca Bellinghama iz poluvoleja. Ipak, svega pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Engleze jer je Tchouameni sapleo Saku. Kane je bio siguran realizator najstrože kazne.

Taj gol dodatno je podignuo Englesku, koja je u 70. minuti pogodila i vratnicu. Maguireov udarac glavom okrznuo je okvir gola. Francuzi su uzvratili preko Girouda sedam minuta kasnije, no njegov udarac iz blizine sjajno je zaustavio Pickford.

Kane postao engleski tragičar

No samo minutu kasnije Giroud nije pogriješio. Griezmann je ubacio s lijeve strane, a najbolji strijelac u povijesti francuske reprezentacije nadskočio je Maguirea i glavom uputio loptu prema golu. Još je lopta dirala Maguirea i tako svladala nemoćnog Pickforda.

U 80. minuti dogodio se novi incident u kaznenom prostoru Francuske. Hernandez je bespotrebno i nepromišljeno srušio Mounta, a nakon što je pregledao VAR snimku, sudac Sampaio dosudio je novi penal za Englesku. Kane je još jednom uhvatio loptu, ali je opalio preko gola i tako propustio odvesti utakmicu u produžetke.

Englezi su do kraja napadali te su još imali obećavajuću priliku u 100. minuti. Maguire je izborio slobodni udarac na 20 metara od gola, a izveo ga je Rashford. Pucao je silovito, ali je to otišlo malo iznad grede. Povratkom lopte u igru sudac je označio kraj i početak velikog slavlja Francuza.

R.I. /Foto: epa-efe