HRVATSKA – SRBIJA 25:24 Hrvatice igrale kao u transu, Srbija ispala s Eura

•
  •
  •
  •

Hrvatske rukometašice su svladale Srbiju rezultatom 25:24 i ostvarile maksimalan učinak u prvom krugu Europskog prvenstva u Danskoj. Izabranice Nenada Šoštarića u drugi krug natjecanja prenose četiri boda, kao i Norveška iz druge skupine.

Još jednom velikom utakmicom, hrvatske su rukometašice stigle do nove pobjede. U pravoj drami, u samoj su završnici stigle do 25.24 protiv Srbije, pokazavši sebi, ali i drugima da sve njihove najave tijekom ovog Eura drže vodu.

Najbolje u redovima Hrvatske su bile Dora Krsnik sa šest pogodaka, Ćamila Mičijević s pet i Larissa Kalaus s četiri zgoditka.

Na početku susreta obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, Srbija je vodila rezultatom 1:0 i 4:3, a Hrvatska je uzvraćala preko raspoloženih Ćamile Mičijević i Dore Krsnik.

Kada im se na golu pridružila Tea Pijević s dvije obrane zaredom, Hrvatska je u 10. minuti prvi put došla do prednosti od dva pogotka (6:4). Pijević je nastavila dobro braniti, obrana je bila pokretljiva i nije dopuštala Srpkinjama lake golove, ali u napadu nisu iskorištene dvije prilike za odlazak na plus tri.

U 12. minuti Tomašević je prvi put ušla na vrata Srbije te obranila sedmerac Hrvatske, a na drugoj strani Pijević uzvraća istom mjerom. Spomenute Mičijević i Krsnik su kod vodstva Hrvatske svaka imale po tri pogotka. Igralo se gol za gol do 18. minute kada Prkačin dovodi Hrvatsku do posljednjeg vodstva u prvom dijelu (9:8).

Isključenje Kalaus i crveni karton Šimare

Srbija je preko Lavko prvo došla do izjednačenja, a onda je Krpež-Sležak jednom iskoristila napad na nepostavljenu obranu, a onda i kontru za vodstvo Srbije od 11:9. Uzrok laganih golova Srbije su bile dvije izgubljene lopte Hrvatica.

U 25. minuti Srbija je povećala prednost na četiri pogotka (13:9) preko lijevog krila Radosavljević. U tom je napadu Srbije Larissa Kalaus dobila dvije minute isključenja, ali to se nije pretjerano negativno odrazilo na igru Hrvatske.

Čak je minutu kasnije Andrea Šimara zbog prekršaja nad Lavko dobila izravni crveni karton. Hrvatsko krilo je laktom krenulo prema srpskoj pucačici, a sutkinje su nakon pregledavanja snimke odlučile poslati Šimaru ranije u svlačionicu.

To kao da je bila prekretnica u glavama hrvatskih rukometašica koje su odmah krenule igrati bolje. Prvo su se obranile s igračicom manje, a onda s četiri uzastopna gola otišle na poluvrijeme s rezultatom 14:14. Krsnik i Kalaus su s po dva pogotka predvodile mini seriju Hrvatica.

No, do subotnjeg ogleda imaju vremena i za slavlje ali i za oporavak.

‘Pobijedili smo, ljudi. Nismo ni svjesne što smo napravile, ne znamo što se dešava. Dale smo sve od sebe, ginule smo do zadnjeg trenutka… Apsolutna ludnica, hvala svim curama, jer dale smo svoj maksimum. Sada imamo tri dana za odmor da se oporavimo, i da dođemo k sebi’, rekla je nakon utakmice Ana Debelić.

‘Mi smo presretne što smo danas pobijedile, stvarno smo dale sve od sebe i potrošile smo se u svakom pogledu. Ali ponosna sam na svoje cure, i samo tako moramo nastaviti’, rekla je Valentina Blažević.

Srbija je ovim porazom ispala s Eura. Nizozemska je pobijedila Mađarsku 28:24 u posljednjem meču Grupe C. Nizozemke prošle u drugi krug, a srpske rukometašice ispale s Europskog prvenstva.