MONACO – JUVENTUS 0:2 Argentinac pokopao Subašića najgolom Lige prvaka

•
  •
  •
  •

Nakon pobjede Reala 3:0 nad Atleticom nogometaši Juventusa u prvoj su utakmici polufinala Lige prvaka kao gosti u Monte Carlu svladali Monaco  2:0 i tako napravili veliki korak prema finale koji će se igrati 3. lipnja u Cardiffu.

Strijelac oba gola bio je argentinski napadač Gonzalo Higuain u 29. i 59. minuti. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Danijel Subašić branio čitavu utakmicu za Monaco. Uzvratna utakmica igrat će se 9. svibnja u Torinu.

U velikom okršaju najboje obrane i najboljeg napada Lige prvaka pobjedu je odnijela granitna talijanska obrana.

Juventus je i nakon Monte Carla ostao jedna momčad koja još nije primila gol u nokaut-fazi, dok je s dva gola Higuaina prekinut niz nepobjediosti na domaćem terenu.

Prvu veliku priliku za Monaco  popustio je Mpabbe u 16. minuti, a njegov udarac koji je išao u sami donji lijevi kut je Buffon obranio.

U 29. minuti Juve je poveo iz jednostavne akcije, u kojoj je Alves petom ostavio loptu  za Higuaina koji je preciznim udarcem ostavlje Subašića bez šansi. U 38. minuti Subašić je obranio slobodan udarac Dybale i to je bilo sve u prilično siromašnom prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom šansom Falcaa čiji udarac Buffon ipak zaustavlja

Na drugoj strani u 54. minuti Subašić bravurozno brani pokušaj Marchisia iz blizine. U 59. minuti Juventus je došao do ogromnog vodstva od 2:0 nakon precizne lopte ponovno Alvesa na Higuaina, a Argentinac je s tri metra uspio pogoditi i drugi puta.

U utorak je veliki korak ka finalu napravio i branitelj naslova Real iz Madrida koji je na svom Santiago Bernabeu svladao gradskog suparnika Atletico sa 3:0.