Neobičan potez engleskog izbornika zbog kojeg su mnogi poludjeli! Nikome nije jasno zašto je to napravio!

•
  •
  •
  •

Engleski izbornik Gareth Southgate postao je tema dana nakon što se odlučio na nesvakidašnji potez na kvalifikacijskoj utakmici za SP protiv Poljske. Završilo je 1:1: , a mnogi upravo njega optužuju zbog gubitka dva boda.

Na dvoboju šestog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. Engleska je na gostovanju u Varšavi odigrala 1:1 protiv Poljske te je tako ostala bez dva boda jer se činilo kako je pojeda sigurno.

S obzirom na dva izgubljena boda za mnoge u Engleskoj najveći krivac je apsolutno izbornik Gareth Southgate koji nije napravio nijednu zamjenu u momčadi, kako bi barem malo osvježio vezni red i pojačao obranu jer imali su vodstvo od 0:1. Zaista nesvakidašnji potez…

Naime, Englezi su poveli golom Kanea u 72. minuti, a za Poljsku je izjednačio Szymanski u 92. minuti. Mnogi analitičari su uvjereni kako bi Engleska osvojila sva tri boda samo da je Southgate napravio nekoliko zamjena i mirno zatvorio utakmicu. A zašto nije zna samo on…

Statističari su odmah iskopali podatak kako se to dogodilo prvi puta nakon daleke 1996. godine i polufinala Eura protiv Njemačke.

Novinari su ga to i upitali nakon utakmice, ali Southgate je tupio po svome:

“Igrali smo jako dobro i u potpuno smo kontrolirali stvari na terenu. Zašto bih remetio ono što funkcionira? Zamjena radi same zamjene nema baš nikakvog smisla”, objasnio je Southgate koji je nekoliko rečenica rekao i o samoj utakmici.

Njegova izjava prema mišljenju mnogih bila je i pomalo bahata, ali nije se dao smesti. Neki su čak mišljenja kako je zaboravio na zamjene pa se pokušao opravdati čudnom izjavom.

“Imali smo pobjedu u rukama. Naravno da nije lako kada ovako ostanete bez tri boda, ali moram gledati širu sliku. Odradili smo odličan posao u ovoj reprezentativnoj akciji. Osvojili smo sedam bodova (od mogućih devet) te se tako približili odlasku na SP Katar”, dodao je samouvjereni Southgate jer upravo Engleska vodi na ljestvici s 16 bodova ispred Albanija koja ima 12 i Poljske s 11 bodova.