OSIJEK – GORICA 3:2 Bjelica slavio preokretom u sudačkoj nadoknadi

•
  •
  •
  •

Osijek je pobijedio Goricu 3:2 u Gradskom vrtu u 9. kolu HNL-a, a pobjednički pogodak zabio je Danijel Lončar u 94. minuti.

Gorica je puno bolje otvorila utakmicu i dominirala tijekom većine susreta pa je tako dva puta i vodila. Prvi put je povela u 29. minuti golom Anthonyja Kalika te je s vodstvom otišla i na poluvrijeme.

Bjelica je na poluvremenu izvadio cijelu lijevu stranu svoje momčadi pa je Jurčevića i Bohara zamijenio Bočkajem i Topčagićem kako bi probudio svoju momčad, ali zamjena koja je utjecala na rezultat bio je tek Mirlind Daku, koji je ušao u 67. minuti.

Kosovski napadač je u 75. minuti zabio za izjednačenje, a nedugo nakon tog gola, već u 81. minuti pao je novi pogodak Gorice. Fran Brodić glavom je zabio za novo vodstvo.

Drama u završnici

Osijek je bez obzira na to što ponovo gubi nastavio pritiskati te je u 84. minuti stigao do novog izjednačenja, ponovo pogotkom Dakua.

Konačnih 3:2 postavio je Danijel Lončar, koji se najbolje snašao u gužvi koja je nastala nakon jednog ubačaja u kazneni prostor Gorice i ugurao je loptu u mrežu za prekid krize Osijeka.