•
  •
  •
  •

Odličan dan za Hrvatsku danas u Beogradu. Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja svladali su u Beogradu Crvenu zvezdu 14:13 (3:4, 4:2, 4:4, 3:3) u dvoboju regionalne Premier lige za poredak od prvog do petog mjesta, a zagrebačka Mladost je pregazila Partizan 14:7.

Prvi strijelac Juga AO je bio Rino Burić s četiri pogotka, dok je Maro Joković ( na naslovnoj fotografiji) postigao tri. Po dva pogotka su dali Franko Lazić i Marko Žuvela. Najbolji strijelac u beogradskom sastavu bio je Draško Gogov s tri gola.

Jug AO je time ostvario četvrtu pobjedu u pet nastupa Premier lige te ima samo jedan poraz. Nalazi se na prvom mjestu s 11 bodova, e drugi splitski Jadran koji ima osam bodova nakon četiri susreta.

U nastavku tjedna Jug  će još odigrati susret protiv Novog Beograda u petak, Jadrana  očekuju dvije utakmice, u četvrtak protiv Novog Beograda, a u petak protiv Crvene zvezde.

Malo nakon što su jugaši “uzeli” mjeru crveno-bijelima i ugasili Zvezdu usred Beograda, u Obrenovcu, što je predgrađe Beograda je Mladost “pregazila” Partizan  14:7 (4:4, 2:0, 5:0, 3:3).

Ne samo da su uvjerljivo slavili, potpuno su izdominirali Partizan koji je u jednom periodu utakmice čak 17 i pol minuta (od kraja prve pa do početka zadnje četvrtine) bio bez postignutog pogotka.

Za njih je mreža Zagrepčana bila jednostavno začarana. Istodobno su Žapci lagano “trpali”. Uspjeli su smjestiti 7 lopti iza leđa suparničkog vratara za i više no uvjerljivu pobjedu koja ulijeva nadu da će Mladost ostati i sljedeće sezone u Premier ligi.

Zagrepčani će u četvrtak igrati protiv momčadi Šapca.

Odličan dan u hrvatsko-srpskom vaterpolo obračunu nadopunio je šibenski Solaris koji je pobijedio Radnički iz Kragujevca 14:13!

D.M. /Foto: getty