VIDEO Čudesni Borna Ćorić u Indian Wellsu! Nakon pobjede skinuo je kapu i prekrižio se

•

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Ćorić plasirao se u polufinale ATP turnira Masters 1000 serije u Indian Wellsu. U četvrtfinalnu je pobijedio  prošlogodišnjeg finalistu US Opena, južnoafričkog tenisača Kevina Andersona sa 2-6, 6-4, 7-6 (3) nakon dva sata i 22 minute velike borbe.

Ćorić je tako postao prvi hrvatski tenisač koji se u posljednjih osam godina probio do polufinala prvog turnira Masters 1000 serije u sezoni.

Posljednji kojemu je to uspjelo bio je njegov današnji menadžer Ivan Ljubičić, koji je 2010. godine u Indian Wellsu osvojio najveći pojedinačni naslov u karijeri, a njegovog današnjeg štićenika od toga dijele još dvije pobjede.

Ćorić bi u polufinalu mogao igrati protiv branitelja naslova i prvog tenisača svijeta, Švicarca Rogera Federera, u čijem se trenerskom timu nalazi Ivan Ljubičić, ali ga nema u Indian Wellsu.

Federerov suparnik u četvrtfinalu je Korejac Hyeon Chung.

Naš je 21-godišnji reprezentativac u meču protiv Andersona još jednom pokazao svoj borbeni duh i s dva preokreta stigao do velike pobjede.

Borna se prvo oporavio od uvjerljivog gubitka prvog seta, a potom je u odlučujućem setu nadoknadio ‘break’ zaostatka (2-4) te u ‘tie-breaku’ slomio otpor Južnoafrikanca za svoj najbolji rezultat na turnirima iz Masters 1000 serije.

Bornin dosadašnji najbolji domet bilo je četvrtfinale na prošlogodišnjem turniru u Madridu i u Cincinnatiju 2016. godine, kad je zbog ozljede koljena morao predati četvrtfinalni dvoboj kasnijem pobjedniku Marinu Čiliću.