ZA POLUFINALE: Mamić i Stevanović u velikoj drami srušili moćnu Španjolsku

•
  •
  •
  •

Hrvatska je u dramatičnoj utakmici protiv Španjolske izborila nastup u polufinalu Svjetskog prvenstva! Izabranici Željka Babića slavili su sa 30:29 (17:15) i borit će se za medalju u Francuskoj.

Potpuno zasluženo su naši rukometaši stigli do velikog trijumfa. Bili su u vodstvu veći dio utakmice iako je odluka pala u uzbudljivoj završnici. Španjolci su tek na početku, u prvih desetak minuta, imali prednost od dva gola. Hrvatska je potom predvođena Markom Mamićem, kojem je ovo bila utakmica života, (8 golova u prvom poluvremenu, ukupno 9) prešla u vodstvo i čuvala ga do kraja prvog dijela.

Mnogo je pridonio i Ivan Stevanović koji je ušao u igru pred kraj prvog dijela te s četiri važne obrane zaustavio španjolske nasrtaje.

Za razliku od utakmice u osmini finala kada smo protiv Egipta upali u ‘crnu rupu’, ovog puta Babićevi izabranici fenomenalno su počeli nastavak i stigli do pet pogodaka prednosti (21:16). Španjolci su bili primorani pozvati minutu odmora već u 35. minuti.

Održavali smo sigurno vodstvo sve do posljednjih deset minuta kad su se Španjolci potpuno primakli. U 54. minuti su i izjednačili (28:28), ali ne zadugo. Odmah je pogotkom odgovorio Domagoj Duvnjak, nakon čega je Stevanović opet prebacio u višu brzinu i do kraja utakmice dozvolio suparnicima tek jedan pogodak (ukupno 10 obrana).

Uz Mamića najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Luka Cindrić s pet, Zlatko Horvat sa četiri te Željko Musa i Domagoj Duvnjak sa po tri gola. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Angel Fernandez sa sedam i Aleks Dušebajev s pet golova.

Ovo je bila 100. utakmica naše reprezentacije na svjetskim natjecanjima na kojim se možemo pohvaliti i sjajnim učinkom – jer smo čak 76 puta pobijedili.

Hrvatski rukometaši za finale će se boriti protiv Norveške koja je ranije savladala Mađarsku (31:28).