Zubčić opet drugi: Previše sam riskirao! Bila je velika borba u drugoj vožnji

•
  •
  •
  •

Izvanredni Filip Zubčić je po sedmi put u karijeri na postolju! Nakon jučerašnjeg postolja, Filip je i danas u Adelbodenu osvojio drugo mjesto u veleslalomu. Prvi je opet bio Alexis Pinturault, treći je bio Švicarac Loic Meillard.

Filip je u prvoj vožnji završio na petom mjesto, a u drugom laufu je odlučio maksimalno riskirati. Bacio se na glavu, išao je agresivno i u cilj ušao s 80 stotinki prednosti ispred De Aliprandinija.

Nisu ga uspjeli prestići ni Kilde, ni Odermatt, ni Meillard, ali je nevjerojatni Francuz Alexis Pinturault koji se nalazi u formi života. Imao je prednost nad Filipom, ali nju je još podebljao tijekom utrke.

“Stvarno sam jako sretan, bila je prava borba u drugoj vožnji. Izvukao sam maksimalno iz sebe, radio sam i pogreške jer sam previše riskirao na nekim dijelovima. To je bila jedina prava odluka da završim na postolju, morao sam riskirati, kad sam ušao u cilj, bio sam iznenađen koliku sam prednost imao s obzirom na pogreške”, rekao je Zubčić.

Veliku pauzu od pola sata prije prve vožnje imao je hrvatski skijaš zbog teškog pada Amerikanca Tommyja Forda.

“Možda je sad na nivou iznad, kao nekad Hirscher, uvijek netko iskače. Možda ja uđem u takvu formu sljedeći mjesec. Važno je skupljati bodove, sve je moguće, idemo se boriti dalje”, zaključio je Zubčić.

Zubčić je s novih 80 bodova ostao na trećem mjestu u ukupnom poretku veleslalomaša s 368 bodova. Zaostatak je ostao isti za Pinturaultom (440), ali zato je smanjio u odnosu na Odermatta koji je na 400 bodova.

U ukupnom poretku ostao je na četvrtom mjestu s 455 bodova, ispred njega su Marco Odermatt (501), Aleksander Kilde (560) te  Pinturault koji je uvjerljivo prvi sa 675 bodova.