HGSS: Ogorčeni smo! Divljaci iz BMW-a pušteni na slobodu

1 veljače, 2023 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Sve je više detalja o brutalnom divljačkom napadu trojice muškaraca na pripadnike HGSS-a i jednu djevojku koji se u nedjelju dogodio na skijalištu Platak.Naime, trojica napadača BMW-om vozila su po skijaškoj stazi, zapela u snijegu i nakon toga krenula u pohod. Unatoč teškim ozljedama koje su nanijeli, trojica divljaka već su puštena na slobodu. O incidentu se danas priopćenjem oglasio i HGSS.

– Hrvatska gorska služba spašavanja strogo osuđuje bilo kakav oblik nasilja te ga smatramo neprihvatljivim za naše društvo, poručili su.

– Ogorčeni smo ovim bezočnim napadom na naše članove koji su proteklog vikenda odvojili svoje slobodno vrijeme kako bi osiguravali posjetitelje na skijalištu Platak. Nakon završetka akcije i dežurstva bez ikakvog povoda i motiva došlo je do napada na naše članove – volontere, navode iz HGSS-a.

– Vjerujemo da će institucije slučaj pomno istražiti i adekvatno sankcionirati počinitelje. Našim napadnutim članovima pružit ćemo svu potrebnu pomoć i podršku te im želimo brzi oporavak, zaključuju iz HGSS-a

Javnost je s pravom ogorčena što su divljaci iz BMW-a pušteni na slobodu.

Uporaba fizičke snage osoba koje se bave borilačkim vještinama tretira se kao uporaba vatrenog oružja. Za nanošenje teških tjelesnih ozljeda, s frakturom kostiju, predviđena je kazna zatvora i ovo nasilje trebalo je tretirarti kao pokušaj ubojstva.

Hina/Foto: RIportal


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  


-->