Piksi urlao nakon gola: ‘Jeb*m li vam majku šiptarsku u pi*ku!’ – video

•
  •
  •
  •

Izbornik  reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi, izazvao je pravi skandal jer je nakon  gola Dušana Vlahovića prostački psovao švicarskim nogometašima.

Bilo je to nakon drugog gola Srbije za vodstvo 2:1 u 35. minuti kad je izbornik Srbije, slaveći preokret, burno i prostački reagirao:

“Jeb*m li vam majku šiptarsku u pi*ku!”, urlao je Piksi, očigledno aludirajući na igrače albanskog porijekla koji igraju za Švicarsku.

Glavne zvijezde švicarske reprezentacije su kapetan Granit Xhaka i vicekapetan Xherdan Shaqiri, Albanci s Kosova. Shaqiri je zabio za vodstvo Švicarske, a Xhaka je proglašen igračem utakmice.

Slično se ponio i srijelac drugog  gola za Srbiju Dušan Vlahović koji se u slavlju primio za međunožje i pokazao ‘evo vam ga’

Shaqiri je prije četiri godine, na  SP-u u Rusiji, također zabio za Švicarsku protiv Srbije i gol slavio radeći albanskog orla. Na ovom SP-u je opet zabio Srbiji, što je slavio pokazujući suparničkim navijačima da ušute.

Na poluvrijeme se otišlo s 2:2 nakon što je u 44. minuti pogodio  Breel Embolo nakon asistencije Silvana Widmera, a konačni rezultat  3:2 postavio je Remo Freuler na početku drugog poluvremena.

Srbija više nija snage za ozbiljnu igru i ovim porazom oprostila se od Svjetskog prvenstva,  a Švicarska odlazi u drugi krug, gdje ih čeka Portugal.

Srbija je Svjetsko prvenstvo otvorila porazom od Brazila (0:2), nakon čega je remizirala s Kamerunom (3:3), iako je imala dva gola prednosti. Porazom od Švicarske 3:2, momčad izbornika Dragana Stojkovića Piksija osvojila je jedan bod, primla osam golova  i druga je najlošija momčad turnira

Piksi je do prije dva tjedna u Srbiji bio nacionalni junak, a nakon blažame na SP-u  prozvan je Kiksi i postao lik za sprdnju na društvenim mrežama.

M.M: /Foto: Twitter