Čilić nastavlja s lošim rezultatima, bolji od njega igrač s pozivnicom

•
  •
  •
  •

Marin Čilić već dugo nije onaj pravi. Zaista je teško reći kad smo ga gledali u njegovom pravom izdanju, a o poprilično lošoj formi govore sve gori rezultati zadnjih godina.

Njegov najnoviji poraz novi je dokaz da vrlo vjerojatno više nećemo gledati onog Marina koji je osvojio US Open, sada već dosta davne 2014. godine. Čilić je ispao u prvom kolu ATP turnira u Acapulcu i to od igrača koji je u Meksiko došao s pozivnicom.

Marin Čilić – Sebastian Korda 5-7 2-6

Sebastian Korda je 20-godišnji igrač iz Sjedinjenih Američkih Država i jedan od većih talenata u svijetu tenisa. Upravo je zato dobio pozivnicu za ovaj turnir, budući da se trenutno nalazi na 92. poziciji ATP liste. Najbolje smo ga mogli upoznati prošle godine na Roland Garrosu gdje je došao do osmine finala, a tamo ga je izbacio budući osvajač, Španjolac Rafael Nadal.

Od tada je Korda igrao uglavnom manje turnire, a nije zabilježio neki značajniji “skalp”, osim možda pobjede nad Johnom Isnerom s početka godine. Sada se može pohvaliti da je slavio i protiv bivšeg Grand Slam pobjednika – Marin Čilića.

Čini se da Marinu, unatoč boljoj poziciji na ATP ljestvici, sve manje vjeruju i stručnjaci te kladionice poput Bet 365, jer u ovom meču je Korda bio okarakteriziran kao blagi favorit. Kako to često biva, Marin je imao neke sjajne šanse, ali opet ih jednostavno iz nekog razloga nije mogao iskoristiti. Vodio je tako u prvom setu s 5-2, samo da bi izgubio dva svoja servisa i čak pet gemova u nizu te ostao bez seta rezultatom 7-5 za Kordu.

U drugom, poprilično čudnom setu, vidjeli smo čak šest breakova servisa, od čega je Korda napravio četiri i na kraju vrlo lako uzeo set, a samim time i pobjedu. Rezultat drugog seta bio je 6-2 za Amerikanca.

Užasan niz

Gledajući sada neke od prethodnih mečeva Marin Čilića, možemo doći do zapanjujućeg zaključka. Naš nekadašnji reket broj jedan nije uspio nanizati tri pobjede još od Australian Opena 2020. godine. Dakle prošla je cijela godina i nešto manje od dva mjeseca otkad je Marin uspio vezati tri pobjede, a u međuvremenu je nekoliko puta uspio šokirati svojim lošim igrama. Jedan od najšokantnijih poraza tako mu je došao u Sofiji, početkom studenog prošle godine, a tamo je za protivnika imao poprilično anonimnog igrača Jonasa Forejteka iz Češke. Forejtek je protiv Marina došao do svoje najveće pobjede u karijeri, a to je učinio u nešto više od samo sat vremena, prepustivši Čiliću ukupno pet gemova u cijelom meču.

Mogući problem za reprezentaciju

Iako je Marin oduvijek davao sve za reprezentaciju i uvijek se odazivao kada je trebalo nastupiti u Davis Cupu, njegova forma koja traje već neko vrijeme mogla bi ugroziti rezultate Hrvatske. Kao što znamo, Borna Ćorić zaista pokazuje sve bolje i bolje rezultate te drži jednu konstantu, a uz to imamo i jedan od najjačih parova na svijetu koji čine Nikola Mektić i Mate Pavić.

Uz raspoloženog Marina na kakvog smo prije naviknuli u reprezentativnim dužnostima, Hrvatska bi zaista imala ogroman potencijal, no ovako se čini da smo znatno slabiji nego prije, barem što se pojedinačne konkurencije tiče. Ipak, ne gubimo nadu da će se Marin vratiti u formu i početi ponovno ostvarivati dobre rezultate.