Leko nakon isključenja: “Nisam došao u Zagreb da me se ponižava!”

•
  •
  •
  •

Trener Hajduka Ivan Leko isključen je pred kraj prvog poluvremena SuperSport Superkupa zbog, kako je to rekao šef sudaca Bruno Marić analizirajući situaciju, reakcije koja je bila “kontinuirano nesportska, neprimjerena i jasno diskreditira i potkopava autoritet sudaca”.

Na poluvremenu utakmice bilo je 0:0, a trofej je pripao Dinamu nakon pobjede 1:0 do koje je došao golom Martina Baturine.

Utakmicu je vodio Dario Bel, a izvještaju nakon nje navedeno je da je Leko dobio crveni karton zbog psovanja “marš u pi*ku materinu”.

Leko je na poluvremenu utakmice, napisao je Bel u svom izvješću, po dolasku u svlačionicu nastavio vrijeđati uz izrazito agresivno ponašanje, u čemu je sprječavan od strane redara uz riječi “smeće jedno! Mišu mali! Je*em te u usta, go*no ćelavo!”

“Nije do odluke, do načina je”

Na konferenciji za medije nakon susreta Leko je prokomentirao svoje isključenje.

“Smiješna situacija, baš smiješna. Tužan sam. Ovdje sam šest mjeseci, pomažem, dajem komplimente. Mislim da nije bilo korektnijeg trenera od mene prema sucima. A onda dođeš u Superkupu i trenera Hajduka isključiš na ovakav način. Smiješno. Nije stvar odluke, ali način…

Ako ti pomoćni sudac kaže da je korner i ti osjećaš da smo mi dobri… Ovo me prvi put vratilo u neka druga vremena, kad netko 20-30 sekundi razmišlja i vidi bolje”, rekao je Leko i dodao:

“Nisam došao da me se ponižava…”

“U redu, poništiš. Moja reakcija je loša. Žuti karton, korektno. Ali  da trenera Hajduka isključiš radi toga!? Okrenem se i dobijem crveni karton. Možda mu treba autoritet, možda je ego.

Navodno je dobar sudac, najbolji ovdje i sad on na meni gradi svoj autoritet. Nisam ja ovdje došao, da ne kažem odakle, da me se ponižava i da nama, kao klubu, kao mojoj momčadi, da nam oduzima situaciju da uzmemo trofej.”

“Možda sam ja i lud, ali ja vjerujem da je momčad s trenerom na terenu sigurno bolja i jača nego bez trenera. Vjerujem da je tad detalj bio bitan u smislu kako će na kraju utakmica završiti”, zaključio je.