Sevilla preko Juventusa u finale Europa lige, Rakitić igrač utakmice – video

•
  •
  •
  •

Nogometaši Seville i Rome igrat će u finalu Europske lige.  Roma je s 0:0 kod Leverkusena potvrdila pobjedu iz prve utakmice, a Ivan Rakitić i društvo morali su igrati produžetke za pobjedu protiv Juventusa 2:1 jer je regularni dio završio 1:1, identično kao prvi susret.Rakitić za svoj je nastup dobio najbolju ocjenu u  momčadi Seville.

Nogometaši Rome prvi su se plasirali u finale Europske lige nakon što su u uzvratnom polufinalnom dvoboju odigrala protiv Bayera u Leverkusenu 0-0 i time obranila prednost od 1-0 iz prvog dvoboja.

Statistika je bila u potpunosti na strani njemačke momčadi, koja je imala čak 23 udarca prema vratima, šest unutar okvira, ali nijedna lopta nije završila u mreži. Momčad Josea Mourinha je imala tek jedan udarac, a i taj je bio neprecizan.

Jose Mourinho, koji je s Romom prošle sezone osvojio prvo izdanje Uefine Konferencijske lige, imat će priliku 31. svibnja osvojiti i Europsku ligu na Puškaš Areni u Budimpešti.

Sevilla je dramatičnoj uzvratnoj utakmici polufinala Europa lige pobijedila Juventusu u produžetku 2:1 i sedmi put se plasirala u finale ovog natjecanja u kojem će 31. svibnja u Budimpešti igrati protiv Rome koja je s ukupnih 1:0 bila bolja od Leverkusena.

Juventus je bio bolji u prvih sat vremena utakmice, a poveo je u 65. minuti golom Dušana Vlahovića. No, kako se susret bližio kraju, Sevilla je igrala sve bolje i šest minuta kasnije izjednačila je fantastičnim golom Susa. On je pokupio odbijenu loptu i onda strašnim udarcem pogodio prve rašlje Szczesnyjeva gola za 1:1.

Ivan Rakitić je u sudačkoj nadoknadi skoro riješio susret, ali je njegov udarac bio blokiran i otišlo se u produžetak.

U produžecima je susret prelomio Erik Lamela također lijepim golom u 95. minuti. Gil je odlično probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje je Lamela preciznim udarcem glavom točno s točke penala pogodio donji kut za 2:1 i preokret.

Sevilla ostala s desetoricom

Domaćini su ostali s igračem manje nakon što je Acuna u 115. minuti dobio drugi žuti karton, ali Juventus to nije uspio iskoristiti. Najbliže je bio u 124. minuti kad je Paredesov udarac s 20 metara prohujao preko gola.

Sevilla će i sedmi put imati priliku osvojiti ovo natjecanje u kojem je dobila svih šest finala koja je igrala. Osvajala ga je 2006., 2007., 2014., 2015., 2016. i 2020. godine.

Ivan Rakitić za svoj je nastup dobio najbolju ocjenu u  momčadi Seville.

Bayer Leverkusen – Roma 0-0
(Roma je prošla u finale s ukupnim rezultatom 1-0)

Sevilla – Juventus 2-1 (Suso 72, Lamela 95 / Vlahović 65) – produžetak
(Sevilla je prošla u finale s ukupnim rezultatom 3-2)

Finale (31. svibnja, Budimpešta – Puskas Arena)