Tko bi Recco! Hrvatski trener u Beogradu opet prvak Europe!

•
  •
  •
  •

Vaterpolisti Pro Recca, koje vodi hrvatski stručnjak Sandro Sukno, obranili su naslov europskog prvaka. Oni su u finalu završnog turnira Lige prvaka u Beogradu svladali domaći Novi Beograd sa 14:11 (4:1, 5:4, 4:4, 1:2).

Francesco Di Fulvio i Gergo Zalanki postigli su po četiri gola za Pro Recco, tri je dodao Aleksandar Ivović. Nastupio je i Hrvat Luka Lončar, bez pogotka. Alvaro Granados s pet i Strahinja Rašović s tri pogotka bili su najefikasniji kod Novog Beograda.

Talijanski je sastav mnogo bolje otvorio dvoboj, nakon prvih osam minuta stvorio tri gola prednosti (4:1), u drugoj je četvrtini u dva navrata stigao i do četiri pogotka viška (7:3, 9:5).

Domaći su imali priliku u trećoj četvrtini vratiti se u utakmicu, ali su kod rezultata 12:9 pogodili gredu, a gosti im nisu ponudili novu priliku. Pogotkom za 14:9 u prvoj minuti četvrte četvrtine pitanje pobjednika je bilo riješeno. Novi Beograd je tek u posljednjoj minuti susreta smanjio na konačnih 14-11.

Ovo je Pro Reccu 11. naslov prvaka Europe, treći zaredom,  što ga čini najtrofejnijom momčadi Starog kontinenta.

I prošle godine su u finalu u Beogradu igrali Pro Recco i Novi Beograd, a i onda je Pro Recco slavio, ali tek nakon boljeg izvođenja peteraca.

Treće mjesto osvojila je Barceloneta koja je boljim izvođenjem peteraca sa 14:13 svladala Vouliagmeni, dok je hrvatski predstavnik Jug AO zauzeo sedmo mjesto na završnom turniru.

“Jako sam sretan. Od prvog dana bili smo najbolji na turniru. Kakva izvedba mojih igrača. Veliko zadovoljstvo. Hvala”, kratak je bio vidno emotivni Sandro Sukno koji je Pro Recco vodio do europske titule i prošle godine.

Hina/Foto: facebook