Vukovarac u Salt Lake Cityju zabio hat trick, zasjenio Ibrahimovića i Ashleya Colea

•
  •
  •

Damir Kreilach opet zabija! I to ne bilo kome! Rođeni Vukovarac, bivši kapetan Rijeke, ovoga puta “uvalio” je “hat trick” momčadi La Galaxya za koji nastupaju poznata nogometna imena poput Zlatana Ibrahimovića i Ashleya Colea.

Kreilach je prvo doveo svoju momčad u vodstvo 2:1 u 45. minuti rijetko viđenom majstorijom, potom je u 61. minuti zabio za 4:1, a onda je u 70. minuti zabio za konačnu pobjedu 6:2.

– Uvijek kažem: nema druge nego samo jako dalje trenirati, raditi i što je najbitnije biti zdrav – kratko se porukom javio Damir Kreilach prije nego što utonuo san obećavši da će se javiti za naš portal kada na sjevernoameričkom kontinentu svane novi dan.

Onaj tko ga bolje poznaje i tko je imao prilike pratiti njegovu karijeru od juniorskih dana vrlo dobro zna da su upravo rad, trening i pošten odnos prema suigračima obilježile njegovu karijeru koja u MLS ligi doživljava zvjezdane trenutke.

Inače, Kreilach je zabio deset pogodaka u 27 nastupa u dresu Real Salt Lakea, što je sjajan učinak jer nije u pitanju klasični golgeter. Usporedbe radi jedan Zlatan Ibrahimović zabio je šest više.

Kad je u 88. minuti izlazio iz igre dobio je ovacije cijelog stadiona, a Real Salt Lake je prvi put nakon 2014. godine dobio igrača koji je u jednoj sezoni zabio dvoznamenkast broj golova.

“Rekao sam mu da ode na press konferenciju budući da je zabio hat-trick, ali je on rekao da idu mladi Besler i Glad. Eto, takav vam je Damir tip”, rekao je Realov trener Mike Petke nakon utakmice.

U video prilogu možete pogledati kako je Kreilach tresao mrežu momčadi nemoćnog Ibrahimovića.

Kreilach je tako u samo pola godine oduševio navijače Reala, ali to je uloga na koju je ovaj Vukovarac odavno navikao. Gdje god je igrao, Kreilach je bio omiljen među navijačima.

Kad je u ljeto 2013. godine odlazio iz Rijeke u njemački Union, Armada mu je priredila dirljiv oproštaj. Za klub s bivše Kantride odigrao je 133 utakmice i zabio 19 golova, ali je oduševljavao zalaganjem i borbom za Rijekin dres.

Isto je nastavio i u Unionu u kojem je proveo pet sezona, odigrao 157 utakmica te upisao 33 gola i 18 asistencija. Union se s njim borio za plasman u Bundesligu, no promjenom trenera i serijom lošijih rezultata u prvom dijelu prošle sezone Damir se preselio na klupu.

I onda je došla ponuda iz MLS-a, a džentlmenski berlinski klub Kreilachu nije želio stopirati transfer karijere. Kad je posao bio dogovoren, 15.000 Unionovih navijača je na kup utakmici u Dortmundu razvilo golemu koreografiju njemu u čast.

Za hrvatsku nogometnu reprezentaciju do 19 godinao digrao je 4 utakmice, a odigrao je i 4 utakmice za hrvatsku nogometnu reprezentaciju do 21 godine. Svoj prvijenac za reprezentaciju do 21 godine postigao je 11. kolovoza 2010. godine u pobjedi nad Norveškom od 4:1, u kvalifikacijima za Europsko prvenstvo 2011. godine

Damir je kao dvogodišnjak pobjegao od rata iz rodnog Vukovara i novi dom je našao u Opatiji gdje je počeo trenirati nogomet. Ratnih strahota se, na sreću, ne sjeća, ali nikad nije zaboravio odakle je došao.

“Vukovar je grad u kojem sam rođen i koji u mom srcu ima posebno mjesto zbog svega što je prošao i istrpio. U njemu sam, nažalost, živio samo dvije godine, ali na svaki spomen Vukovara prva asocijacija mi je da je to grad heroj”, rekao je jednom Damir.