SLAVEN – DINAMO 0:2 Dinamo smanjio zaostatak, Kaneko briljirao

•
  •
  •
  •

Dinamo je u zadnjem susretu 17. kola SuperSport HNL-a na teškom terenu u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 2:0 i smanjio je bodovni zaostatak za Rijekom i vodećim Hajdukom. Dinamo ima dvije zaostale utakmice, a za Hajdukom zaostaje devet, a za Rijekom dva boda

Za Dinamo su zabili Bruno Petković nakon lijepog ubačaja Takura Kaneka u 21. minuti i Dario Špikić nakon još jedne krasne asistencije Japanca Kaneka u 79. minuti. Kaneko je uz ovacije izašao iz igre u 83. minuti.

Iako je Dinamo dominirao gotovo čitavim tijekom susreta, u samom otvaranju centimetri su dijelili domaćina od vodstva. U 7. minuti Štrkalj je dobio jednu dubinsku loptu, utrčao u kazneni prostor te potom obišao i Nevistića te zatresao mrežu. No pregledom snimke ustanovljeno je kako je napadač Slavena bio u zaleđu nekoliko centimetara pa je ostalo 0:0.

Kaneko briljirao

Rezultat se tako prvi put promijenio u 21. minuti kada je Dinamo iz treće prilike u vrlo kratkom vremenu poentirao. Kaneko je dobio loptu na desnom krilu i uputio dobar centaršut u peterac gdje je lopta preletjela loše postavljenog Borasa i stigla na glavu Petkovića koji je bio precizan i svladao Suška.

Dinamo je pobjedu potvrdio u 79. minuti, ponovno je Kaneko napravio nered na desnom krilu i zatim poslao precizan ubačaj na glavu Špikiću koji je s pet metara zakucao loptu pod gredu.

Treći Dinamo sada ima 30 bodova, dva manje uz utakmicu manje od druge Rijeke, a devet manje uz dvije utakmice manje od vodećeg Hajduka. Slaven Belupo je deveti sa 17 bodova, koliko imaju i šesta Lokomotiva, sedmi Varaždin te osma Istra 1961, dok je na dnu Rudeš sa samo četiri boda.